""

Ciao bella Napoli! Skudeto je crno-beli (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.04.16. | 14:23

Udineze i sudije naterali Iguaina i Napolitance da potpišu kapitulaciju

Gotovo je! Teoretski ne, ali suštinski da: Juventus je odbranio Skudeto! Sedam kola pre kraja, Juve ima šest bodova prednosti i bolji međusobni skor od prvog pratioca Napolija koji će sigurno biti bez Gonzala Iguaina u narednih nekoliko utakmica. Takvu prednost ne bi propustio ni nekadašnji ukleti Inter... Bilo je čuvenih foto-finiša i preokreta u šampionskim trkama za Skudeto, ali od ovog moćnog Juventusa se takvim poklonima ne treba nadati.

Napoli se cele sezone dobro držao i pratio Staru damu, ali je danas napravio salto mortale. Simbolično, protiv Bjankonera. Crno-beli Udineze je na Friuliju zasluženo savladao Napolitance 3:1 i zadao im fatalan udarac u trci za Juventusom. Bilo je dovoljno videti face igrača Napolija i zaključiti da su danas potpisali kapitulaciju jedne sjajne sezone u kojoj su vratili neizvesnost italijanskom šampionatu. Predali su se... Udineze je pobedom nad favoritom iz Napulja napravio ogroman korak u borbi za opstanak koja mu se primakla do guše posle serije očajnih rezultata u drugom delu sezone.

Centralne figure Udinezeove pobede i Napolijevog sloma su vezista domaćih Bruno Fernandeš i gostujući strelac Gonzalo Iguain. Mladi Portugalac Fernandeš je dao dva gola, promašio penal i trasirao put Zebretama do pobede u zapaljivom ambijentu kakav odavno nije viđen na sterilnom Friuliju. Sa druge strane, Iguain nije mogao sam... Borio se kao lav. Kao što je to radio cele sezone. Dao je i gol nade, ali je na kraju morao da se preda. Naneta mu je i nepravda sramnim isključenjem zbog kojeg je načisto pobesnso i zbog kojeg će verovatno izgubiti i korak u trci za Zlatnu kopačku Evrope. Zbog svih uvreda koje je uputio sudijama i zvaničnim licima ga verovatno čeka suspenzija od nekoliko utakmica.

Fernandeš je najavio slom Napolitanaca u 14. minutu golom sa bele tačke pošto je prethodno Kulibali srušio Badua u šesnaestercu Napolija. Iguain je golčinom u 24. minutu vratio nadu gostima. Zakucao je loptu u mrežu sa ivice kaznenog prostora pošto je raspalio po njoj iz prve. Bio mu je to 30. gol ove sezone u Seriji A.

Samo dva minuta kasnije je opet pogrešila odbrana Napolija. Gulam je srušio Vidmera, a sudija opet pokazao na belu tačku. Ovoga puta je golman Gabrijel pročitao Ferandeša i odbranio mu udarac sa 11 metara. Međutim, brazilski golman je sve to devalvirao kada je u 45. minutu napustio peterac i izleteo gde nije smeo. Ostavio je praznu mrežu, a Bruno Fernandeš je makazicama potpisao presudu Napoliju.

Kada je Tero u 57. minutu pogodio za 3:1 bilo je jasno da je sve rešeno. Poslednji ekser u kovčeg Napolitanaca je zakucao sudija Irati koji je nepravedno isključio Iguaina i time ubio i nade popularnog Pipite da bi mogao makar da ostane u trci za Zlatnu kopačku Evrope.