""
""

Čist penal nad Nemanjom Tomićem, sudija video kao simulaciju i pokrao Genčlerbirligi

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.03.13. | 20:24

Tim iz Ankare za koji su igrala tri srpska internacionalca odigrao bez golova protiv Bujukšehira, ali je u finišu meča žestoko oštećen

Genčlerbirligi nije uspeo da opravda ulogu favorita protiv istanbulskog Bujukšehira odigravši samo 0:0, ali igrači tima iz Ankare imaju mnogo razloga da budu nezadovoljni jer su žestoko oštećeni u finišu meča.

Meč je protekao u blagoj incijativi Genčlera, ali su se gosti dobro branili. Najbolju priliku za domaće je imao Kostarikanac Azofeifa, ali je promašio iz odlične situacije, dok je na drugoj strani Sajmon Zenke promašio prazan gol što je bila i jedina dobra prilika na meču za goste iz Istanbula.

Azofeifu je u 65. minutu zamenio Nemanja Tomić i u 88. minutu bio akter najspornije situacije na meču. Nekadašnji prvotimac Partizana je iskoristio Fleminksovo majstorsko propuštanje lopte kroz noge i izbio u stopostotonu šansu. Izmakao je loptu ispred golmana, ali je dobio udarac po nozi i pao je. Ceo tim Genčlerbirligija je tražio penal, ali je arbitar Ajdinus odmahnuo rukom, a čak je i bosanskog napadača Ermina Zeca nagradio crvenim kartonom zbog prigovora. Tomić je zbog navodnog simuliranja dobio žuti karton.

Radosav Petrović i Duško Tošić su odigrali ceo meč, dok Dejana Lekića nije bilo ni na klupi.