""
""

Crne mačke ponele tri boda iz Londona, Flečer i Gomez junaci Sanderlenda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.11.14. | 22:51

Španac Gomez postigao gol za preokret Sanderlenda, dvostruki strelac za goste u Londonu bio Stiven Flečer

Sanderlend je živ, posle blamaže protiv Sautemptona i poraza od Arsenala, tim Gustava Pojeta konačno je pobedio i to u gostima londonski Kristal Palas sa 3:1 u meču 10. kola Premijer lige.

Pobedu ekipi trenera Gustava Pojeta u Londonu doneo je Španac Đordi Gomez preciznim udarcem u 79. minutu, kada je na krivoj nozi "uhvatio" Speronija. Ipak, junak je bio dvostruki strelac Stiven Flečer, koji je mrežu tresao u 31. i petom minutu sudijske nadoknade.

Gosti su poveli u 31. minutu, pošto je Patrik van Anholt proigrao Stivena Flečera, a ovaj udarcem glavom pogodio dalji ugao gola Kristal Palasa.

Uspela je domaća ekipa da stigne do izjednačenja u 55. minutu, ali je strelac ponovo bio igrač Sanderlenda. Nekadašnji član šampionske generacije Mančester Junajteda Ves Braun zatresao je sopstvenu mrežu posle udarca Frejzera Kembela.

Konačan rezultat Flečer je postavio u poslednjim trenucima ne meču, kada je dobro istrčao kontranapad i rutinski matirao domaćeg golmana.

Sanderlendu je ovo bila prva pobeda posle dva vezana poraza, od Sautemptona i Arsenala na kojima je primio 10, a nije postigao nijedan pogodak.

Crne mačke sa severa Engleske tako su konačno pobegle iz opasne zone na tabeli i sada imaju dva boda više od Palasa i Lestera.