""

Crne mačke srušile lošu tradiciju i presudile Đavolima! Fulam i Kardif definitivno ispali, Aston Vila ostaje u eliti! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 03.05.14. | 17:54

Lavovi ubedljivim trijumfom nad Halom overili opstanak, Njukasl konačno slavio, Stouk urušio snove londonskog kluba sa Krejven Kotidža

Majstorija vredna opstanka u Premijer ligi! Fudbaleri Sanderlenda napravili su možda i odlučujući korak ka ostanku u eliti engleskog fudbala naredne sezone i to možda na najlepši mogući način! Jer, savladali su Mančester junajted na Teatru snova, Đavolima gotovo sigurno onemogućili da naredne sezone uopšte ne igraju evropska takmičenja i pritom prekinuli crnu seriju u okršajima sa velikanom evropskog i svetskog fudbala!

Naime, ovo je prva pobeda Crnih mačaka u ligaškim okršajima sa Junajtedom posle tačno 23 utakmica (pet remija, 18 poraza), a majstorija Sebastijana Larsona iz 30. minuta susreta sasekla je možda i poslednju nadu ekipe koju sa klupe vodi Rajan Gigs da može da spasi ovu očajnu sezonu! Takođe, Junajted je po prvi put još od sezone 1973/1974 doživeo sedam poraza kod kuće, što je apsolutni poraz velikog tima sa severa Engleske!

Junajtedu su sada potrebne obe pobede do kraja (Hal, Sautempton), uz poraz Totenhema od Aston Vile u poslednjem kolu. Da bude sve jasnije, Pevcima treba samo bod za sigurno mesto u Ligi Evrope!

Što se same utakmice na Old Trafordu tiče, Rajan Gigs je posle odličnog starta protiv Noriča upao u rupu, iz koje nije uspeo da se izvuče. Posle pogotka Larsona, vremešni Velšanin je u "vatru" bacio sve raspoložive napadače (Januzaj, Van Persi, Velbek), ali Junajted nije uspeo da napravi preokret, iako je za to imao gotovo 60 minuta!

Sastav Gusa Pojeta je tako posle trijumfa nad Čelsijem i remijem sa Mančester Sitijem uspeo da skine skalp još jednom velikanu, a kolo pre kraja ima tri boda više od Noriča. S tim što treba naglasiti da i Crne mačke i Norič imaju da odigraju i zaostale mečeve.

Posle šest vezanih poraza i najgore serije u kojoj se Njukasl našao u novijoj istoriji, navijači na Sent Džejms Parku dočekali su da i njihovi miljenici slave! Pogotkom Šole Ameobija u 18. minutu susreta Svrake su savladale Kardif minimalcem i Velšane tako poslale u Čempionšip, samo godinu dana nakon što su gosti obezbedili mesto u eliti.

Ipak, tu nije bio kraj! Jer, prvo je Loik Remi u 88. minutu povećao na 2:0, čime je ovekovečen još jedan veliki jubilej. Naime, pogodak reprezentativca Francuske bio je 1000. u ovoj sezoni Premijer lige. Tačku na susret stavio je Stiven Tejlor u poslednjim trenucima susreta. Tejlor je tako postao prvi domaći fudbaler koji je postigao gol za Njukasl još od Boksing Deja 2012. godine!

Aston Vila ostaje član Premijer lige! Lavovi Pola Lamberta su ubedljivim trijumfom nad Halom (3:1) overili kartu za opstanak i tako Vila Park ispunili ogromnom srećom i velikim uzbuđenjem!

Interesantno, domaćin je do vođstva stigao već u 1. minutu susreta pogotkom Ešlija Vudvorda, što je inače bio jubilarni 1000. premijerligaški pogodak na Vila Parku (570 postignutih i 430 primljenih pogodaka).

Hal je do izjednačenja stigao autogolom Bouverija u 28. minutu, da bi Vejman u periodu od 41. do 45. minuta sa dva velika pogotka zaokružio veliku priču i svom timu doneo najvrednija tri boda ove sezone!