""
""

CSKA Panenkom do duple krune

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.06.13. | 14:33

Dumbija u penal seriji doneo 11. Kup Rusije Armejcima, koji su produžetke igrali sa igračem manje

CSKA Moskva je posle izvođenja penala savladao Anži iz Mahačkale i osvojio Kup Rusije. Finale se igralo u Grozniju, tako da su Orlovi igrali skoro na domaćem terenu ali im to nije pomoglo da dođu do prvog trofeja u 22 godine dugoj istoriji.

Ekipa iz prestonice najveće države sveta je povela u 7. minutu preko Ahmeda Muse i rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. Do izjednačenja je došlo u 74. minutu golom Lasane Dijare. Šveđanin Pontus Vernblum je mogao Konjušare da košta trofeja, jer je dobio crveni karton zbog nesmotrenog starta nad Lasinom Traoereom u 87. minutu . Samo pet minuta kasnije CSKA je bio blizu pobede kada se odbrana Anžija uspavala, ali je golman Gabulov dobro reagovao i poslao utakmicu u produžetke.

U dodatnih 30 minuta jedva da se i igralo, a ekipa iz Dagestana se tek u poslednjih pet minuta setila da ima više fudbalera na terenu i preuzela jalovu inicijativu.

Tim Gusa Hidinka je prvi šutirao u penal seriji, a precizni za njih su bili Busufa, Vilijan i Semjuel Eto, dok je Žirkovu Akinfejev odbranio udarac a Žusileiji prebacio gol. Moskovljani su bili smireniji i samo Musa, strelac gola u regularnih 90 minuta, nije uspeo da postigne gol, Gabulov je odbranio njegov šut. Poslednji udarac je izveo Sejdu Dumbija, a uradio je to na majstorski način, Panenkom kojom je iznenadio ceo stadion.

Anži je u polufinalu dobio Zenit dok su Armejci izbacili Rostov.

AnžiAnži MahačkalaCSKA MoskvaEvropafudbalLasina TraorePontus VernblumRusijaSejdu Dumbija