"Izjednačio: Džejmi Vardi"

Čudesan preokret Lisica: Moćni Lester drugi na tabeli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.15. | 18:55

Fantastični tim Klaudija Ranijerija nadoknadio dva gola prednosti u poslednjih 20 minuta I stigao do trijumfa nad Aston Vilom (3:2)

Izjednačio: Džejmi Vardi

Lester je definitivno najprijatnije iznenađenje ovogodošnje Premijer lige. Sjajni tim Klaudija Ranijerija savladao je kao domaćin Aston Vilu i to posle fenomenalnog preokreta (3:2), iako je do 71. minuta na semaforu stajalo 0:2.

Goste je u vođstvo u 38. minutu doveo mladi Džek Griliš. Nakon karambola u šesnaestercu Lisica lopta se odbila na nekih 17 metara gde ju je mladi Irac sačekao i lepim udarcem plasirao iza leđa Kaspera Šmajhela za 1:0. Lester je probao da se vrati u igru, ali je u 63. minutu Španac Karles Hil lepim udarcem iz daljine po drugi put savladao Šmajhela za 2:0 i izgledalo je za domaćina nema spasa.

Ali, kada se učinilo da će Aston Vila lagano privesti utakmicu kraju, usledila je ofanziva Lestera i čudesan preokret.

Najbolji strelac Lisica Rijad Mahrez izveo je korner, a defanzivac Riči de Let, nekadašnje dete Mančester Junajteda, levicom savladao Guzana i smanjio na 2:1 u 71. minutu. Deset minuta kasnije, Džejmi Vardi je pogodio na pas Drinkvotera za 2:2, da bi u 89. minutu Nejtan Dajer na centaršut razigranog Mahreza postavio konačnih 3:2 za domaćina.

Istina, mogao je da nagrabusi Dajer jer ga je prilikom gola Bred Guzan “pokupio” u naletu, ali se vratio u igru i na kraju proslavio trijumf sa saigračima, koji ih je lansirao na pozicijiu broj dva na tabeli Premijer lige, sa bodom više ispred Mančester Junajteda i Arsenala.