"Borivoje Ristić nije mogao da odoli Napretku"

Čuka aterirala u Kruševcu, prvenac Donjeg Srema

Vreme čitanja: 4min | ned. 29.09.13. | 17:23

Jagodina savladala Novi Pazar kojem je možda poništen čist gol, Nišlije izvukle bod u Ivanjici, minimalac OFK Beograda protiv Rada

Borivoje Ristić nije mogao da odoli NapretkuBajkovit start Banovog brda okončan je u Kruševcu, s obzirom da je uzleteli Čukarički aterirao na stadionu Mladost na kojem je Napredak izvojevao zasluženih 2:1 (0:0) u sedmom kolu Superlige i beogradskom timu naneo prvi poraz u sezoni.

Bedem pred golom Borivoja Ristića probijen je u 59. minutu kada se iskusni i umešni kapiten Čarapana Nenad Mirosavljević sam izborio za prostor i preciznim udarcem sa 10 metara zatresao mrežu. Tek drugi gol koji je Čuka primila u dosadašnjem toku prvenstvene sezone.

I čak šesti Mirosavljevića – najboljeg strelca šampionata.

Do kraja meča, međutim, najbolja odbrana Superlige još jednom je kapitulirala, jer je Bogdan Milošević bio najviši u skoku posle kornera. Filip Stojković je u sudijskoj nadoknadi uspeo samo da ublaži poraz gostiju.

Gol koji je pokvario debi Nenada Milovanovića uprkos pobedi.
"Neumesno je više primati golove u 90. minutu i rešićemo taj problem u svlačionici".

Šef struke Čuke Vladan Milošević sportski je priznao poraz.
"Idemo dalje, nema ljutnje. Napredak je bio bolji, iako smo znali šta nas očekuje, posebno u drugom poluvremenu".

Siguran je bio i Donji Srem, koji je u Pećincima lako izašao na kraj sa Voždovcem za prvenac u sezoni – 3:0 (2:0).

Strelci prva dva pogotka za Donji Srem bili su Uroš Sinđić i Goran Janković posle čijih je pogodaka Marko Nikolić izgubio živce i dobio drugi žuti karton, pa je Voždovac ostao sa igračem manje na terenu.

Već tada je postalo jasno da bodovi ostaju u Sremu što je i potvrđeno golom Stefana Aškovskog u finišu meča za konačnih 3:0.
"Imali smo malo sreće da kod 0:0 ne primimo gol, ali nam je kasnije sve išlo u prilog. Mnogo smo želeli ovaj rezultat, jer dugo nismo osetili slast pobede", sumirao je utiske Spasoje Jelaličić iz Donjeg Srema.

Nenad Lalatović, koji je u prošlom kolu savladao Crvenu zvezdu, nije mogao da bude zadovoljan posle debakla na Suvači
"Pristup nije bio dobar, Donji Srem je bio agresivniji. A u ligama u kojoj su ekipi izjednačene mnogo toga zavisi od toga kakav je kome dan. Domaćini su danas jednostavno više želeli pobedu od nas".

Pod Đurđevim brdom Jagodina je savladala Novi Pazar sa minimalnih 1:0 pošto je odličan centaršut Milana Milinkovića glavom sproveo iza leđa Nemanje Supića.

Lepović je, međutim, ubrzo morao van terena, jer se povredio, ali su Ćurani uspeli da i bez jednog od nosioca igre sačuvaju prednost i nastave put ka vrhu tabele. Međutim, malo je nedostajalo da se Pazarci u sudijskoj nadoknadi vrate u igru.

Naime, u 94. minutu meča Pazarci su postigli gol, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda jednog gostujućeg igrača. Odluka sudijske trojke na čelu sa Dejanom Santračem razbesnela je goste, koji su opkolili pomoćnika i dugo protestovali, ali bez rezultata.
"Sudija lopove", sve vreme su uzvikivali nezadovoljni navijači Novog Pazara.

Utisak je da su s pravom bili ljuti. Ali, trener Milan Milovanović nije se obazirao na suđenje.
"Zadovoljan sam kako smo odigrali. Jagodina je odlična ekipa. Mi smo se borili, ali varijacije su normalne i njih će i dalje biti. Ako, ipak, nastavimo da ovako igramo ostaćemo u ligi".

Mladen Dodić je pohvalio rivala i ocenio da nema potrebe da brinu za prvoligaškim statusom.
"Nema potrebe da Pazarci strepe zbog opstanka. Siguran sam da će biti barem u sredini tabele. Dobar su tim, i danas su mogli da nas kazne za propuštene šanse. Ali, dobro je ispalo".

Radnički iz Niša je iščupao bod na gostovanju u Ivanjici, iako se činilo da će biti kažnjen za propuštene šanse s obzirom da je Vuk Sotirović u 73. minutu iskoristio sjajan pas Aleksandra Alempijevića i doveo Javor u vođstvo.

Međutim, u 85. minutu Milan Ćulum je uzdrmao stativu, a Sead Hadžibulić natrčao na odbitak i pogodio za konačnih 1:1.
"Dobra utakmica za nas, nismo dozvoljavali Radničkom da se razigra, ali nas je Hadžibulić znalački sprečio da se radujemo pobedi", kratak je bio Bogić Bogićević, a ništa rečitiji ni kolega iz Niša Dragoljub Bekvalac.
"Jako teška i pre svega borbena utakmica. Prekidi su odlučili".

Pobedu je upisao i OFK Beograd, koji se mučio sa poslednjom linijom Rada, ali je Bogdan Planić tri minuta pre isteka regularnih 90 konačno pronašao put do mreže Branislava Danilovića – 1:0.

Time su Romantičari nagrađeni za bolju igru uprkos ranoj povredi Dragana Bogavca. Sa druge strane, povratak Uroša Đurđevića u prvih 11 Rada nije doneo očekivan napredak u navali Građevinara.
"Prvo poluvreme smo bili dosta pasivni, a interesantno je da je rezultat, dok nismo počeli da igramo, bio egal. U drugom smo bili mnogo bolji, ali smo primili gol iz prekida. Ne bi bilo nimalo nezasluženo da se meč završio remijem", ocenio je šef struke Rada Nebojša Milošević.