"Razočarani igrači Minhena"

CVAJTA: Osako je pravo pojačanje, samo da se bavarski Lavovi probude iz zimskog sna

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.02.14. | 22:08

Fortuna odnela bod iz Minhena - 1:1

Razočarani igrači MinhenaBez pobednika na koncu 20. kola druge lige Nemačke što je ishod koji na prvi pogled ne odgovara ni jednom od učesnika večerašnjeg susreta Minhena 1860 i Fortune završenog rezultatom 1:1.

Gosti, naravno, mogu da budu zadovoljniji jer su ipak osvojili bod na strani, ali su i oni, kao i bavarski Lavovi propustili priliku da se priključe borbi za promociju u elitu.

Minhenski klub ima više razloga za žal, jer je u 63. minutu poveo preko novajlije Juje Osaka, 23-godišnjeg Japanca koji je u januaru stigao iz Kašive i pogodio već na debiju čime je nagovestio da bi mogao da bude pravo rešenje za mesto golgetera.

Međutim, u 70. minutu hladan tuš na Alijanc areni. Mihael Lendl je centrirao sa leve strane, prebacio četvoricu defanzivaca Minhena i kao na tacni poslužio Bena Halorana,  koji loptu kroz noge golmana Gabora Kiraljija šalje u mrežu domaćeg tima.

I spasava Lorenc-Gintera Kestnera poraza na debiju u ulozi šefa struke Fortune.