""
""

CVAJTA: Sumnjiv penal u Alenu, remi u bavarskom derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.03.13. | 15:49

Ginček pogotkom sa bele tačke posle poklona sudije doneo tri boda Sankt Pauliju, Minhen 1860 i Ingolštad podelili bodove, kao i Frankfurt i Keln

Kakav niski udarac su pretrpeli igrači Alena! Domaći fudbaleri su tokom 90 minuta bili konkretniji u odnosu na Sankt Pauli, međutim, izuzetno sumnjiv penal u samom finišu utakmice promenio je sve. Centarfor gostiju Danijel Ginček je utrčao u šesnaesterac, međutim, štoper domaćih Bart je u tom trenutku startovao, što je sudija procenio kao prekršaj, čime je dosuđen jedanaesterac. Ginček je iskoristio poklon sudije, čime su gosti u samom finišu stigli do tri boda.

I pored činjenice da su gosti možda dobili poklon penal, ostaje to da je Alen, čini se, zaboravio da igra kod kuće. Četiri meseca traje post crno-belih na domaćem terenu, a posle susreta sa Sankt Pulijem crna serija je nastavljena. S druge strane, tim iz Hamburga je trijumfom nad Frankfurtom u prošlom kolu konačno počeo da izlazi iz krize, a mini-serija nastavljena je i protiv Alena.

Sankt Pauli se sada nalazi na 12. mestu sa 26 bodova, dok je Alen ubeležio osmi meč bez pobede, i nalazi se mesto iznad Paulija, sa pet bodova više.

Fudbaleri Minhena 1860 i Ingolštada podelili su bodove u potpuno izjednačenom meču. Domaćini su poveli golom Marina Tomasova u 27. minutu, međutim, Kristijan Igler je doneo bod u malom bavarskom derbiju u 79. minutu susreta. Minhen je ostao na sedmom mestu sa 34 bodova, dok je Ingolštad 10. sa dva boda manje, i serijom od tri uzastopna remija.

Takođe, i na susretu Frankfurta i Kelna viđena su dva pogotka i remi, a golovi su viđeni u 76. i 83. minutu. Prvo je centarfor domaćih Jelen sa bele tačke doveo svoj tim u prednost, da bi Klemens samo sedam minuta kasnije postavio konačnih 1:1.

Keln je ostao četvrti sa 37 bodova, dok je Frankfurt osmi sa tri boda manje.