""

Cvajta: Uspavanka u Dizeldorfu, Grojter pokorio Berlin! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 31.10.14. | 20:36

Dve prvoplasirane ekipe odigrale bez golova

Zeleni su osvojili Berlin, derbi kola završen bez pogodaka! Grojter Firt ostvario je važnu pobedu u 12. kolu Cvajte pobedom nad Union Berlinom u gostima- 1:0, dok su Fortuna i Ingolštat odigrali derbi kola u Dizeldorfu koji nije opravdao očekivanja- 0:0.

Grojter Firt je sa gostovanja Union Berlinu odneo sva tri boda! Zeleni su na samom startu došli do prednosti preko poljskog internacionalca Kacpera Przibilka koji je pogodio u trećem minutu igre. U nastavku duela nije bilo mnogo uzbuđenja i domaći su uspešno čuvali prednost, da bi u četvrtom minutu nadoknade u drugom poluvremenu Soren Brendi zaradio direktan crveni karton čime su ambicije domaćih da mogu do boda ugašene. Grojter je sada šestoplasirana ekipa Bundeslige 2 sa 18 bodova, dok domaćin ostaje na 13 i zauzima 11. poziciju.

Derbi kola igrao se u Dizeldorfu gde je istoimeni domaćin dočekao Ingolštat u meču dve prvoplasirane ekipe u ligi. Utakmica koja je mnogo obećavala nije ispunila očekivanja i meč je završen bez golova. Ekipe su bile prilično izjednačene u skoro svim statističkim parametrima i utakmica je bila teška, kako za igrače, tako i za gledaoce. Ingolštat je zadržao prvo mesto sa 26 bodova, dok Fortuna iz Dizeldorfa ostaje druga sa 21 bodom.

Karlsrue je dočekao Sandhauzen koji je u utakmicu ušao nakon serije od četiri meča bez pobede, što domaći nisu uspeli da iskoriste. Prvo poluvreme proteklo je bez golova, da bi na početku drugog domaćin došao do vođstva. Manuel Tores pogodio je mrežu gostiju u 65. minutu i činilo se da će favorizovani Karlsrue doći do sva tri boda, ali Sanhauzen se nije predavao i već u 73. minutu stiže do poravnanja preko veziste Manuela Stiflera koji je tim pogotkom postavio konačan rezultat- 1:1. Karlsrue sada ima 17 bodova i zauzima sedmo mesto u Bundesligi 2, dok je Sandhauzen na 13. poziciji i ima pet bodova manje.