"Jedan gol nije bio dovoljan"

Daleko je Evropa: Vihorni Milić presudio Jagodincima u 89. i 93. minutu!

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.03.15. | 16:26

Spartak sa igračem manje pobedio sa 3:1 pod Đurđevim brdom

Jedan gol nije bio dovoljanTri istorijske sezone iza Jagodine i po svemu sudeći korak unazad u tekućem ciklusu takmičenja. Ćurani su u 20. kolu Superlige poklekli pred Spartakom i Nemanjom Milićem, strelcom odlučujućih golova u poslednjim sekundama utakmice pod Đurđevim brdom - 1:3.

Pohvale i na račun supertalentovanog 19-godišnjaka Srđana Plavšića, koji je u 10. minutu utakmice efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora načeo Jagodince i primorao ih da sve karte bace u napad. Ali danas je raspoložena bila i poslednja linija Spartaka o koju su se suparnički napadi odbijali kao o zid. Sve dok Simo Krunić u igru nije uveo Vladimira Jovančića, koji mu se odužio izjednačujućim golom u  75.

Ispostavilo se međutim da su se Ćurani potrošili u toj jurnjavi za golom. A kada su ga i dobili nisu umeli da stanu na loptu i mirno odigraju poslednjih 15 minuta utakmice. Nije pomoglo ni što su u sam finiš ušli sa igračem više zbog drugog žutog kartona Stefana Miloševića. Nastavili su domaći da pritiskaju odbranu Spartaka i ostvili brisan prostor u odbrani. Nemanja Milić je surovo kaznio takav propust. Prvo odlučujući gol u 89. minutu za 2:1. U trećem minutu sudijske nadoknade još jedan solo prodor. Sam je Milić pretrčao 40 metara i ponovo matirao Nikolu Perića.

Zlata vredni bodovi za Spartak u borbi za opstanak. I čini se neoboriv dokaz da je iskusna ekipa Jagodine zrela za remont.
"Nismo bili zadovoljni sa bodom. Pokušali smo da dobijemo utakmicu. Primili smo dva gola iz kontre sa igračem više. Napadali smo stihijski, ali nije nas htelo. Bezglavo smo srljali. Imali smo pritisak ali je Spartak je iskoristio dve kontru. Slabo smo reagovali. Na našu nesreću sa te dve kontre Milić je rešio utakmicu. Nama kao ozbiljnoj ekipi ne bi smelo da se desi da imamo igrača više i da ostavimo toliko prostora iza leđa. Nismo se dobro organizovali na terenu", nezadovoljan je posle meča bio trener Jagodine Simo Krunić

Kolega iz Spartaka Petar Kurćubić egzaltiran.
"Sve bi stalo u jednu reč: Herojski! Znali smo gde dolazimo, a svaki bod nam je prevelik u borbi za opstanak. Došli smo u Jagodinu da se borimo za svaki aut, za svaki pedalj terena i da ostavimo srce na terenu. Utakmicu smo otvorili sjajnim golom. Nedostajao je kapiten Vladimir Torbica. Teško smo bez njega izlazili napred. Svaki prekid je bio opasan, ali smo se nekako odbranili. Činilo se u tom trenutku da je i bod veliki kada smo primili gol. kada smo ostali bez štopera mislio sam da će nas Jagodina ugurati u gol. Uspeli smo taj pritisak da izdržimo. Ćinilo se da je domaćin previše žurio i bio nestrpljiv. Na našu sreću dve kontre je Milić je realizovao i za nas su značile pobedu".

JAGODINA - SPARTAK 1:3 (0:1)
/Jovančić 75 – Plavšić 10, Milić 89, 90+3/

Jagodina (4-2-3-1): Perić – Milinković, Mihajlović, Gašić, Antić – Mitošević, Martinović (od 77’ Popara) – Đurić, Savković (od Jovančić 51), Lepović – Šušnjar (od 68’ Stoičev);

Spartak (4-1-3-2): Mirković – Dukić, Antonić, Jakovljević (od 64’ Farkaš), Milošević – Maksimović, Mrkela (od 88’ Georgijević), Balabanović, Plavšić (od 84’ Mezei) – Ivanović, Milić.