"Tuga Ezekilja Lavecija"

David pobedio Golijata! Remsovo čudo u okršaju sa pariskim Svecima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.03.13. | 19:12

I to sa igračem manje?!

Tuga Ezekilja LavecijaŠampionska trka u Francuskoj ponovo se zakuvala pošto su autsajderi iz Remsa načinili možda i najveće iznenađenje sezone savladavši Pari Sen Žermen sa 1:0 (0:0). Bez obzira na to što je Kristofer Glombar već u 58. minutu zaradio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Međutim, Sveci iz francuske prestonice su očigledno prerano upisali bodove umislivši da će lako protiv brojčano inferiornog protivnika. Tima koji je na proteklih 18 utakmica upisao samo jednu pobedu.

I tima koji se ove sezone vratio u elitu posle 33 godine tavorenja u nižim ligama. Ali i tima sa fudbalskom istorijom. Mala lekcija iz fudbalske istorije – tek devet godina pošto je Rems ispao iz prvog ranga takmičenja Pari Sen Žermen je osnovan!

Raspored snaga u francuskom fudbalu se u međuvremenu drastično promenio pa je PSŽ osvežen katarskim petro-dolarima danas jedan od glavnih kandidata i za evropsku krunu, a Rems tim koji je do ovog gola postigao 22 gola. Koliko i vedeta Svetaca Zlatan Ibrahimović.

Švedski velemajstor i njegova ekipa danas, ipak, nisu imali rešenje za borbene domaćine, koji su konačno pokazali zube.

Samo šest minuta pošto su ostali sa 10 igrača u polju u igračima Remsa je proradio inat koji je Poljak Gžegož Krihovijak posle katastrofalne postavke gostiju na ubacivanje sa desne strane pretvorio u pobedonosni gol.

Rems je tako omogućio lionskom Olimpiku da eventualnom pobedom na nedeljnom gostovanju kod Breda sustigne PSŽ na čelu tabele.

LIGA 1 – 27. KOLO:

Rems – PSŽ 1:0 (