""
""

Dečko, da li si ti normalan? Raspalio u svoj gol sa 50 metara i - pogodio! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.09.16. | 22:50

Neverovatne scene na utakmici belgijskog šampionata Muskron - Zulte Varegem (1:5)

U belgijskom fudbalu stvarno nikada nije dosadno. Tako su večeras gledaoci na stadionu Muskrona u meču sa Zulte Varegemom imali prilike da vide spektaluran autogol domaćeg tima u režiji tandema Karim Esikal – Vagner.

Domaći su meč ubedljivo izgubili sa 5:1, a ovo je bio drugi pogodak gostiju i to dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Da stvar bude bizarnija Marokanac Esikal igra u Muskronu kao pozajmljeni fudbaler Zulte Varegema! Možda se čovek i zbunio, ali u svakom slučaju u pomenutoj situaciji je sa gotovo pola terena raspalio po lopti da je vrati svom golmanu Vagneru, a Brazilac se nije snašao, ona ga je očešala i na zaprepašćenje domaćih navijača, završila u mreži.

Na kraju je ovaj autogol pripasan upravo Vagneru, mada bi bilo pošteno da zasluge za njega preuzme Esikal.

Inače, Zulte je mogao da dobije i ubedljivije ovu utakmicu, jer u 58. minutu Leje nije iskoristio penal. Prethodno je baš ovaj igrač dao dva gola za goste. Mrežu domaćina zatresli su i Kordaro i Nesens.

Inače, u ekipi Muskrona nesrećnog Esikala je u 55. minutu zamenio nekadašnji omladinac Partizana Luka Stojanović. Najbolji strelac ekipe Filip Marković igrao je do 82. minuta za domaće, a tada ga je zamenio Valentine Viola, dok je Fejsal Mulić ceo meč odgledao sa klupe Muskrona.