""
""

Dečko, znaš li ti najpoznatije fudbalsko pravilo? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.02.17. | 20:20

Samo zbog sebičnog Arona Hunta, Hamburger je propustio priliku da se odlepi sa dna Bundeslige. Frajburgu slađi deo plena - 2:2

Umesto da upiše tri boda i ispliva iz opasne zone Hamburger je večeras dozvolio sebi da se vrati dva koraka unazad, tamo gde je bio pre dve nedelje pre nego što je savladao Leverkuzen (1:0) i Lajpcig (3:0). Frajburg je odoleo na Folkspark stadionu pred 50.000 napaljenih navijača HSV-a i odneo zaslužen i vredan bod - 2:2 (1:1).

Zaslužen, jer su dva puta fudbaleri Kristijana Štrajha stizali vođstvo domaćina, a možda je najpravednije što je tragičar domaćina Aron Hunt promašio jedanaesterac u 87. minutu, jer se čini da on nije ni postojao. Fudbaler koji je posle 15-ak minuta doneo prednost domaćinu na ovom susretu iznudio je najstrožu kaznu u finišu, ali i zaboravio na nepisano pravilo da ne treba on da šutira penal, čime je dozvolio golmanu Švolovu da se proslavi.

Sebičnost ovog fudbalera je isključivi razlog neuspeha domaćina jer ako želite da opstanete u nemačkoj eliti morate da pobeđujete ekipe iz sredine tabele kakva je Frajburg. HSV je dva puta vodio tokom meča, ali je Frajburg oba puta to nadoknadio. Prvo je Maks Filip posle lepe akcije poništio vodeći gol Hunta, a kasnije je i Vićenco Grifo isto učinio posle vođstva koje je domaćinu početkom drugog dela vratio Mihael Gregorič.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za HSV sasvim korektno, a zabeležio je žuti karton.

Hamburger je posle ovog remija ostao sa bodom više iznad zone ispadanja, ali mu narednog vikenda sledi teško gostovanje moćnom Bajernu u kome će mu trebati čudo pa da ne završi opet u opasnoj zoni. Frajburg je miran u sredini tabele sa 30 bodova.