Slavlje igrača Ergritea

Degerforš je prelako kapitulirao

Vreme čitanja: 1min | uto. 09.10.18. | 21:20

Ergrite nije dozvolio iznenađenje pred svojom publikom - 2:0

Loša serija Dagerforša u Švedskoj 2 i dalje traje. Ergrite je bio bolji večeras, zasluženo je slavio pred svojom publikom sa 2:0 i produžio san o plasmanu u u plej-of za elitu. Istina, daleko je i dalje to treće mesto od ovih momaka, na osam bodova, ali ako igrači iz Geteborga nastave s ubedljivim partijama i posluže ih ostali rezultati, možda su u poslednja četiri kola desi nek čudo.

Što se tiče današnjeg meča, po jedan pogodak u oba poluvremena bio je dovoljan da Dagerforš lako kapitulira. Krilni napdač domaćih Paulson doneo je prednost domaćinu već u šestom minutu, dok je tačku na utakmicu i drugi trijumf u poslednje tri utakmice za Ergrite stavio desni bek Montijel u 60. minutu.

Dagerforš je bio očajan, slabiji, i zasluženo je izgubio, ali ga drugi uzastopni poraz neće preterano uzbuditi pošto je mirno ušuškan u sredini tabele sa obezbeđenim opastankom među drugoligašima.

ŠVEDSKA 2 - 26. KOLO