"Lukas Perez"

Depor čeka na prvenac u 2016, protiv Raja je još dobro i prošao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.02.16. | 22:14

Na Rijazoru efikasnih 2:2

Lukas PerezPrijatelji fudbala iz Rajo Veljakan još jednom su ljubiteljima bubamare pružili veče za uživanje. Ali su navijačima Deportiva pokvarili veče, pošto su se u Korunji nadali da će konačno dočekati prvu priliku za slavlje u 2016. godini. Međutim, u 22. kolu Primere "samo" 2:2 protiv Raja što je rezultat kojim bi u Deporu morali da budu zadovoljni s obzirom na to da su dva puta jurili gol zaostatka.

Nikolas Ladislao Fedor Flores, poznatiji pod nadimkom Miku, doveo je goste iz madridskog predgrađa u vođstvo već u osmom minutu, ali je u 20.  Lukas Perez uspeo da 14. golom u sezoni - poslednji igrača Deportiva koji je postigao toliko u jednoj sezoni Primere bio je Roj Makaj još 2003. - izjednači rezultat.

Međutim, domaći su ponovo bačeni u nokdaun kada je golman Manu u 23. minutu napravio neshvatljivu grešku i loptu dodao do Mikua kao da mu je saigrač, a ne napadač protivničkog tima što je ovaj umeo da kazni uposlivši usamljenog Hozabeda za 2:1 za Rajo.

Ali onda doza sreće za Depor. Marokanac Fajsal Fažr je u uvodnim minutima drugog poluvremena raspalio sa nekih 20 metara, a lopta je po leđima okrznula Nača Martineza i dobila luk koji je bilo nemoguće odbraniti.

Deportivo je ostao na devetom mestu, Rajo je stigao Granadu na 18. Opstanak je pod velikim upitnikom, ali čak šest timova raspoređena na pozicijama 14-19 deli samo dva boda.