""
""

Deportivo slavio u derbiju Galicije i borbi za goli život

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.03.13. | 23:56

U La Korunji pao ljuti rival Selta, čime su plavo-beli sačuvali kakve takve šanse za opstanak

Derbi Galicije se nekada igrao za plasman u Ligu šampiona, a večeras za za goli prvoligaški život! Ljuti rivali ove španske pokrajine Deportivo i Selta su odmerili snage na Riazoru u La Korunji, a slavili su domaći sa 3:1 i sačuvali kakve takve šanse za opstanak u Primeri. Podsetimo Deportivo i Selta se nalaze na začelju tabele. Deportivo je poslednji sa 20 bodova, Selta je iznad njih sa tri više, a saragosa koja je prva iznad crte, ima 26 poena…

Već posle devet minuta igre domaći tim je stigao do prednosti. Legendarni Huan Karlos Valeron je uposlio Rikija, koji sjajnim golom dovodi Depor u vođstvo od 1:0. Veliku uslugu domaćem timu napravio napadač gostiju Iago Aspas, koji je zbog nesporstkog poteza u 29. minutu isključen jer je udario laktom u glavu protivničkog fudbalera. Taj detalj je u mnogome olakšao posao domaćima, pa je na 2:0 povećao Silvio spektakularnim golom u 64. minutu. Do trećeg gola Deportivo je stigao u 79. minuti kada je Diogo Salomao pogodio za 3:0.

Poraze Selte je ublažio Korejac na pozajmici iz Arsenala, Park pogotkom u 80. minuti za konačnih 3:1.