""
""

Derbi pred vratima, prava forma ni blizu: Zvezda bleda, ali efikasna (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 30.10.13. | 20:53

Crveno-beli na Marakani savladali Radnički iz Kragujevca sa 3:0, ali ponovo nisu zadovoljili visoke kriterijume svojih navijača

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su pred nešto više od 4.000 navijača na beogradskoj Marakani savladali kragujevački Radnički golovima Nenada Milijaša, Nikole Mijailovića i Jovana Krnete – 3:0 (1:0). Ipak, i pored ubedljivog trijumfa ponovo to nije bila igra koja bi mogla da zadovolji visoke kriterijume navijače crveno-belih, posebno što njihovu ekipu već u subotu (18.00) očekuje večiti derbi.

Crveno-beli su bili dominantniji rivalu u prvom poluvremenu, držali su kontrolu utakmice, konstantno imali loptu u posedu, ali i pored toga nisu uspeli da stvore veliki broj prilika.

Trener domaćih Slaviša Stojanović nije imao smelosti da od starta meča pruži šansu mlađim igračima, poput Rajkovića, Savićevića i Mihajlovića, već se odlučio za iskusnije rezerviste, koji uglavnom nisu opravdali očekivanja.

U napadu su umesto Daude i Mrđe zaigrali Onjilo i Kasalica, na bokovima su pozicije zauzeli Milunović i nezamenjivi Nejc Pečnik, dok je u tandemu sa kapitenom Milijašem igrao Gogić. Mesto u zadnjoj liniji umesto Arauha ponovo je zauzeo Lazić i sasvim solidno odradio svoj deo posla.

Može se reći da je najveći dobotak u ovoj postavi Slaviše Stojanovića bio Filip Kasalica. Borbeni Užičanin se u osmom minutu stuštio ka golu Radničkog, a na samoj ivici kaznenog prostora srušio ga je Marić i Ninoslav Spasić nije imao nikakvih dilema. Milijaš je potom bio neumoljiv sa kreča.

Kragujevčani nisu imali veliki broj prilika tokom prvog dela igre, u dva navrata umalo ih častio nesigurni Vesić. Ipak, čuvar mreže crveno-belih bio najzaslužniji što Radnički na startu drugog dela igre nije došao do izdnačenja.

Slavko Marić je u drugom minutu nastavka sjajno prevario Gogića, usledio je centaršut ka Darku Spaleviću, ovaj sa pet metara tukao glavom, gotovo već krenuo da se raduje izjednačujućem pogotku, ali je usledila odlična rekacija golmana domaćih.

Bivši golgeter Zvezde pripretio je i dva minuta kasnije sa velike udaljenosti, ali ponovo nije došlo do promene rezultata, pa je usledila kazna.

Abiola Dauda, koji je u igu ušao umesto indisponiranog Ifeanija Onjila, odlično je povukao kontru Zvezde u 56. minutu i pravovremeno uposlio Mijailovića koji je iskosa sa leve strane matirao nemoćnog Šimića.

Stojanović je finiš meča iskoristio da odmori Kasalicu i Mijailovića, koji bi mogli da budu glavna pretnja Partizanu u 145. večitom derbiju. Zanimljivo strelca drugog gola pet minuta pre kraja meča zamenio je Filip Mladenović, koji je nedavno tužio Zvezdu Arbitražnoj komisiji FSS-a, pa ga je domaća publika dočekala gromoglasnim zvižducima.

Taman kada je izgledalo da će meč biti završen ravnopravnim rezultatom 2:0, usledila je dobra reakcija Jovana Krnete u petercu Radničkog i prvenac mladog štopera Zvezde.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1923 3:0 (1:0)