"Kokorin"
"Kokorin"

Deset golova palo u Moskvi: Dinamo ponizio Grofa, nula Lokomotive i Krasnodara! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.08.14. | 21:33

Kokorin ostvario het-trik za pobedu od 7:3

KokorinU Moskvi je došlo 7+! Dinamo je na premijeri ruske Premijer lige priredio spektakl svojim navijačima, rasturio na delove Rostov i ponizio Miodraga Grofa Božovića – 7:3.

Kuranji je otvorio goleadu domaćih u 15. iz penala i zatvorio u 66. minutu. U listu strelaca upisali su se i Samba i Džudžak, ali svu slavu pokupio je Aleksandar Kokorin. Napadač Moskovljana postigao je het-trik u periodu od 43. do 61. minuta, taman kada su su gosti golovima Poloza vratili u igru. Tačku na “i” stavio je Gatčan u 90. minitu i, ako se to može reči, donekle ublažio bruku osvajača Kupa Rusije.
„Teško je objasniti šta se desilo. Dinamo je postizao golove gotovo iz svakog šuta. Pripremili smo se dobro, ali jednostavno se desilo to što se desilo. Svejedno je da li je 3:2 ili 7:3. Mislim da iz ovog možemo da izvučemo pozitivno iskustvo“, staložen je Božović uprkos debaklu.

Prvo kolo ruske Premijer lige je i zvanično postalo najefikasnije u istoriji ovog takmičenja, postignuto je 28 golova, a ostalo je da se odigra još tri meča.

Kubanj je lako izašao na kraj sa UFA, dok su Lokomotiva iz Moskve i Krasnodar odigrali razočaravajućih 0:0.