""
""

Dijegova glupost kreirala pravu dramu, ali je Markovićev gol odveo Fener u nokaut fazu! Marselj pregrmeo Liberec, Napoli na maksimali (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 10.12.15. | 20:59

Brazilac zbog šutiranja Johansena u 67. minutu ostavio svoju ekipu na cedilu, posle čega su gosti ubrzo izjednačili, ali se pogodak srpskog reprezentativca ispostavio dovoljnim za osvajanje vrednog boda - 1:1

Istanbul slavi Lazara Markovića. Gol srpskog reprezetativcau 39. minutu ispostavio se dovoljnim Fenerbahčeu na stadionu Šukru Saračoglu protiv Seltika da obezbedi plasman Lige Evope (1:1). Potpunu dramu u Istanbulu kreirao je Dijego, koji je nepromišljenim potezom u 67. minutu ostavio svoj tim na cedilu i omogućio Škotima da izjednače, a potom i propuste nekoliko dobrih prilika za pobedu. Ipak, čak i da su domaći izgubili, to ne bi umeo da iskoristi Ajaks, koji je na svom terenuo odigrao 1:1 sa Moldeom.

Ekipa Vitora Pereire je silovito ušla u ovaj meč, već u četvrtom minutu Mehmet Topal je uzdrmao okvir gola gostiju, ali kada je prošao uvodni nalet Fenera, Seltik je uspostavio terensku ravnotežu, ali je ona trajala sve do 39. minuta, kada je Marković krunisao odličan napad svog tima i očajnu reakciju Grega Gordona.

Sve do 67. minuta situacija na terenu je bila potpunom mirna, nakon čega je su brojčano nadmoćniji gosti uspostavili terensku inicijativu, izjednačili golom Kamonsa u 75. minutu, a onda bili konstantna pretnja golu Fabijana, ali se rezultat ipak nije menjao.

Najvažniju pobedu ove jeseni, u bez premca najboljih 75. minutu Mečelove ekipe u dosadašnjem toku sezone, ostvario je Olimpik iz Masrselja, koji u direktnom okršaju u Češkoj savladao domaći Liberec sa 4:2, ali je u finišu meča ponovo razljutio svoje navijače.

Gosti su poveli golom Bačuaija u 14. minutu, N'Kodu je u 43. duplirao vođstvo svog tima, a kada je Barada na početku drugog poluvremena povisio na 3:0 izgledalo je da je Marselj završio čitav posao, međutim, nije bilo tako.

Domaći su u 75. minutu smanjili rezultat golom Bakoša iz penala, a samo tri minuta kasnije potpunu neizvesnost u meč uneo je Josef Šural. Domaćin se tada vratio u meč, ali su mu trebala još dva gola kako bi se našao u 1/16 finala, što je bilo previše, pa je tu jurnjavu igrača Libereca kaznio Lukas Okampos u nadoknadi vremena.

Napoli je sa kombinovanim timom ostvario i šestu pobedu u grupi D i tako ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom u grupnoj fazi lige Evrope. Ekipa Mauricija Sarija je demolirala Legiju u Napulju sa 5:2 i tako ovaj deo takmičenja završila sa 18 osvojenih bodova i gol razlikom 22:3! Meč je obeležio Hose Kaljehon, koji je postigao het-trik, dok se u dva navrata u strelce upisao Dris Mertens. Pogotke za goste postigli su Stojan Vranješ i Aleksandar Prijović.

Iako nije imao rezultatski imperativ, Dotrtmund je sa kombinovanim sastavom poražen Vestfalenu od Paoka (0:1), a sjajne fudbalske predstava viđena je u Plzenju, gde je meč između Viktorija i Viljareala završen rezultatom 3:3.