""

Dinamo za dva minuta počistio Hajduk na Maksimiru (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.08.17. | 21:23

Zagrebački klub uraganskim finišom srušio najvećeg rivala

Dinamo je na teren izveo identičan tim onom koji je u četvrtak igrao u Norveškoj protiv Od Grenlanda u Ligi Evrope, dok je trener Hajduka Đoan Kariljo van tima ostavio prvog štopera Borhu Lopeza, a nije počeo ni napadački tandemc Futač-Erceg.

Najtrofejniji hrvatski klub bolje je počeo utakmicu, a već u devetom minutu Ante Ćorić je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu Hajduka.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, Dinamo je kontrolsao igru, ali nije imao neke izgledne prilike za gol, dok je Hajduku nedostajala mirnoća u završinici akcija.

U drugo poluvrijeme Hajduk je ušao odlučnije, šansu je dobio i pomenuti Futač. Rezultat otvorenije igre došao je u 64. minutu za Splićane. Mada, Dinamo je praktično poklonio gol najvećem rivalu. Štoper Hajduka Zoran Nižić ostao je usamljen posle kornera i sa svega tri metra postigao gol.

Završnica utakmice u potpunosti je pripala domaćinu. Prvo je u 78. minuti pogodio Španac Dani Olmo koji je ušao u igru umesto Ćorića. Natrčao je na loptu na 18 metara i sjajnim udarcem po zemlji matirao golmana.

Hajduk još nije ni došao sebi posle tog gola, a već je bilo 3:1. Sudani se našao na pravom mestu postavio konačan rezultat.

(FOTO: Printscreen)