""

Dođe kraj i Hetafeovoj seriji, Baskijci hoće u Evropu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.10.13. | 23:54

Posle četiri vezana trijumfa, tim iz predgrađa Madrida poražen minimalcem od Atletik Bilbaa

U sjajnoj formi je Hetafe dočekao Atletik Bilao. Četiri uzastopne pobede su imali fudbaleri iz predgrađa Madrida, a uz standardno loše igre Baksijaca u gostima nadali su se da mogu i do pete vezane pobede.

Ali, Bilbao je je konačno odigrao jedan dobar meč van svog San Mamesa i vratio se kući sa sva tri boda. Minimalnom pobedom od 1:0 uspeli su da prvi put posle devet neuspelih pokušaja slave na stadionu Hetafea.

Talentovani 19-godišnji štoper Ejmerik Laporte je bio čovek odluke. Francuz je u osmom minutu bio najviši u skoku posle kornera i udarcem glavom zakucao loptu u mrežu Hetafea. Bio je to prvenac mladog defanzivca u dresu Baksijaca.

Sledeći momenat odluke se zbio u 44. minutu kada je golman gostiju Gorka Iraizoz prozreo nameru Rubena Kastra sa bele tačke i zaustavio njegov penal. Do kraja meča, Atletik Bilbao se uspešno odbranio i preuzao od Hetafea petu poziciju na tabeli sa samo bodom manje od četvrtoplasiranog Viljareala.