Dungin Brazil nastavio da melje, Nejmar rešeta nemilice (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 12.11.14. | 21:30

Turci pregaženi na Ataturku sa 4:0

Karlos Dunga vraća Brazilce na pravi put, tamo gde im je i mesto, a to je vrh svetskog fudbala! U petom meču otkako je preuzeo nacionalni tim od od Luisa Filipea Skolarija, nekadašnji kapiten Selesaoa i dalje ima stopostotan učinak - svih pet pobeda

Brazilci su u prijateljskom meču u Istanbulu deklasirali Tursku rezultatom 4:0, a prva zvezda ekipe Nejmar ponovo je bio veoma raspoložen. Nakon četiri komada Japanu prošlog meseca, mladi as Barselone na Ataturku je postigao još dva pogotka i pokazao da je posebno inspirisan kada igra za državni tim.

Nejmar je načeo odbranu Turaka u 20. minutu posle idealnog dodavanja Fernandinja duboko sa svoje polovine. Lagano je umirio loptu, prišao Demirelu i onda ga rutinski savladao. Samo četiri minuta kasnije debitant Luiz Adrijano se našao u izglednoj poziciji, ali je ispred njega intervenisao Kaja i sproveo loptu u svoju mrežu - 0:2. Minut pre kraja prvog dela Vilijan je rešio sve dileme oko pobednika, nakon što ga je lepo prograo Nejmar.

Konačanih 0:4 postavio ponovo fantastični napadač Barselone, kome se ovoga puta Vilijan revanširao asistencijom.

Brazilcima je ovo, dakle, peta pobeda od završetka Svetskog šampionata. Zanimljivo, ni na jednom od tih duela nisu primili ni gol. Odbranu su u Istanbulu činili Danilo, David Luiz, Miranda i Felipe Luiz, ispred njih igrali su Luiz Gustavo i Fernandinjo, po bokovima Oskar i Vilijan. U špicu su bili Luiz Adrijano i Nejmar. Šansu su još dobili debitant Firmino, Kazemiro, Daglas Kosta i Kutinjo.

(foto: Action Images)