"Runi i Karlos Paderes u duelu"

Dva vrhunska gola, dva crvena i 2:2 na meču Engleske i Ekvadora (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.06.14. | 22:56

Riki Lambert i Arojo postigli sjajne pogotke u remiju njihovih reprezentacija, igrači Mančestera i Liverpula zaradili isključenja

Runi i Karlos Paderes u dueluEkvadorci i Englezi su odigrali prijateljski meč u Majamiju u okviru priprema za predstojeći Mundijal a uz sva odlična gola na obe strane utakmica je završena sa 2:2, a mrlju na zabavan meč su stavili fudbaleri Liverpula i Mančestera Sterling i Antonio Valensija crvenim kartonima u finišu utakmice.

Povela je reprezentacije Ekvadora na startu meča posle centaršuta Ajovija sa leve strane na koji je odlično reagovao Ener Valensija i glavom savladao Bena Fostera. Englezi su uspeli da izjednače u 29. minutu posle nesretne reakcije odbrane i golmana Ekvadora, a Vejn Runi je na drugoj stativi samo ćušnuo loptu u mrežu.

Drugo poluvreme je donelo mnogo bolje golove. Prvo je Ros Barkli odlično prošao kroz odbranu rivala i prosledio loptu do Rikija Lamberta koji je spoljnom opalio po lopti i savladao Bangueru.

Ipak, njegov gol je tek drugi najlepši na utakmici jer je Arojo iznenadio odbranu Engleske, Fostera, a i sve koji su gledali utakmicu neverovatnim šutem, skoro iz mesta, sa oko 19 metara.

Do kraja utakmice su igrači Liverpula i Mančester junajteda - Rahim Sterling i Antonio Valensija su uspeli da se pokače i zarade crvene kartone.

Loša vest za Engleze je i to što je Aleks Okslejd Čemberlen napustio igru zbog povrede, vezista Arsenala je ove sezone dosta pauzirao iz istog razloga, a navijači Engleske se plaše da nije obnovio povredu.

Južnoamerikancima je ovo poslednji meč pred okršaje u grupi E, dok Ostrvljani pre utakmice sa Italijom igraju protiv Hondurasa za tri dana.

EkvadorBrazil2014EBrazil2014DRiki Lambertmeđunarodni fudbalKarlos ArojoEvropaEngleskaJužna AmerikaBrazil2014