"Žoao Mutinjo nije pomogao Kneževima"

Džaba milioni kad nemaš fer suđenje, Nica slavila u derbiju Azurne obale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.09.14. | 15:52

Karlos Eduardo doneo gostima minimalac posle greške Danijela Subašića. Monaku nije sviran penal, a potom mu poništen čini se regularan gol

Žoao Mutinjo nije pomogao KneževimaMilioni Dmitrija Ribolovljeva bili su dovoljni da oforme sasvim pristojan tim za francuske uslove, ali očigledno ne i da kupe status kakav kod sudija imaju najveći klubovi. Rudi Buke je u osmom kolu Lige 1 žestoko oštetio Kneževe i Nici prokrčio put do pobede od 1:0 na stadionu Luj II.

Karlos Eduardo, 24-godišnji fudbaler koji u Nici igra na pozajmici iz Porta, bio je strelac jedinog gola na meču. Već u sedmom mintutu sjajno je zavrnuo loptu iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali "zasluge" za taj pogodak idu i na dušu Danijela Subašića. Katastrofalno postavljen živi zid, a potom i neodlučna intervencija hrvatskog golmana.

Međutim, Monako je u nastavku meč polako stezao obruč oko protivničkog gola i uprkos ne baš briljantnoj partiji stvorio prilike za preokret. Ali, Buke mu je oduzeo to pravo.

Prvo je u 72. minutu oštetio Monako za čist penal jer nije svirao očigledno saplitanje Dmitra Berbatova. Istina, bugarski napadač se previše uživeo u ulogu, teatralno pao i prevario Bukea na način koji mu sigurno nije bio na umu – da pomisli da je reč o simulaciji. U 81. minutu mreža Nice se konačno zatresla, ali je Buke na intervenciju pomoćnika poništio pogodak Janika Fererire Karaska zbog ranijeg ofsajda. Vrlo sumnjivog.

Monako je svejedno morao više. Previsoke su to plate za samo prosečnu partiju kakvu smo danas videli. Posle osam kola Kneževi imaju samo 10 bodova.