"Koloćini i Long u duelu"

Džonson u 90. Sanderlendu doneo četvrtu uzastopnu pobedu protiv najvećeg rivala i spasao Gomeza velike bruke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.12.14. | 16:22

Krv, kopče, kolosalne šanse, heroji i tragičari - Sanderlend i Njukasl su odigrali uzbudljiv meč

Koloćini i Long u dueluJedan od najvećih derbija u Engleskoj Njukasl – Sanderlend je opravdao očekivanja, svih elemenata velikih utakmica je bilo, i uzavrele atmosfere, razloga za osvetu, kartona, oštrih startova požrtvovanja, kolosalnih prilika, dobrih akcija, požrtvovanja, heroja i tragičara i gola u finišu – 0:1.

Prošle godine je posle ovog meča uhapšeno 29 navijača, a atmosfera je pre ovog meča bila još napetija zbog transfera Džeka Kolbeka iz Sanderlenda u Njukasl posle 14 godina na stadionu Svetslosti, i ceo grad je bio u znaku riđokosog mladića pre meča.

Ipak neće se po njemu pamtiti ovaj meč, navijači Sanderlenda će morati baš da se potrude kako ne bi omrzli Đordija Gomeza zbog neverovatnog promašaja u 54. minutu. On je tragičar velikog derbija i sigurno bi mu bilo teško da zaspi večeras da nije bilo Adam Džonsona.

A Svrake su dobile svog heroja uprkos porazu, tačnije Stiven Tejlor je potvrdio svoj status među pristalicama na Sent Džejms Parku pošto se zakucao u stativu, ostao da leži na travi, onda je morao i da napusti teren kako bi lekari kopčama zaustavili krvarenje. A Tejlor je potom ostao u igri.

Napadale su obe ekipe, Njukasl je možda i više, Kostel Pantelimon se istakao odbranama, a presing se nije isplatio Svrakama pošto su kažnjeni u 89. minutu kontrom Crnih mačaka koju je krunisao Adam Džonson.

Sanderlend nastavalja da teroriše velikog rivala i ovo je četvrti uzastopni trijumf protiv Njukasla, a ovo je prvi put da se to desilo u derbiju severoistoka Engleske.