"Alkilič pogađa stativu"

Edinjo spasao Alkiliča velike bruke: Igrač Erčijespora pogodio stativu sa dva metra iako je golman bio u nokautu van kaznenog (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.12.14. | 20:02

Utaka pogodio Ibričića loptom u glavu i zaradio isključenje, ali je Sivaspor ipak izborio bod

Alkilič pogađa stativuFudbalera Erčijespora posle promašaja u meču sa Sivasporom Dženka Alkiliča ne bi opralo ni Crno ni Egejsko more, ali je saigrač Edinjo uspeo da ga spase teške sramote mada je njegova ekipa razočarala pošto je osvojila samo bod protiv brojčano inferiornog protivnika – 1:1.

Alkilič je mogao da postane heroj i da postigne jedan od lepših golova 12. kola turskog prvenstva pošto je maestralno izbacio protivničkog golmana i naterao ga da se sudari sa saigračem, ali je onda suviše oklevao i sa tri metra pogodio stativu! Na njegovu sreću akciju je pratio Edinjo te ga je Portugalac ispravio i doneo prednost svojoj ekipi u 19. minutu.

Domaćini su došli do izjednačenja u 36. minutu, a Burhan Ešer je pokazao zavidne akrobatske sposobnosti pošto je posle odličnog skoka uhvatio centaršut Sisinja i matirao golmana.

Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Džon Utaka je ostavio svoje igrače na cedilu pošto je iznerviran gađao Senijada Ibričića i to odmah ispred sudije, te je naravno dobio crveni karton.

Njegovi saigrači su i sa desetoricom uspeli da budu opasniji i imali su daleko više pokušaja, ali su na kraju izborili samo bod.