"Navijači Utrehta (arhivska)"

Eredivizija dobila naslednika Bas Dosta u demonstraciji sile Utrehta: Dordreht primio šest golova, četiri od jednog čoveka (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.02.15. | 16:38

Haler prvi četvorostruki strelac na jednom meču holandskog prvenstva od 2011. godine

Navijači Utrehta (arhivska)Bas Dost konačno u Bundesligi prikazuje ono što se očekivalo još otkako je žario po Erediviziji, a ako se istorija ponavlja od napadača Utrehta Sebastijana Halera možemo očekivati isto za četiri godine pošto je 20-godišnjak u razmontiranju Dordrehta uspeo da uradi nešto što niko nije još od špica Volfsburga – da postigne četiri gola u jednom meču Eredivizije – 6:1 (2:0).

Francuz je u prvom poluvremenu postigao dva gola, u drugom i sa bele tačke kompletirao het-trik i onda dodao još jedan pogodak te je postao prvi četvorostruki strelac u holandskom prvenstvu na jednom meču još od Dosta 2011. godine.

Go Ahed Igls je na gostovanju Cvoleu došao do pobede golom u prvom poluvremenu, a domaća ekipa je u drugom delu igre ostala bez jednog igrača zbog crvenog kartona.