"Očajni fudbaleri Granade"

Espanjol se mora spasti ako ih svako kao Granada časti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.03.16. | 22:20

Katalonski tim sa igračem više jedva izbegao poraz autogolom Lopesa osam minuta pre kraja meča

Očajni fudbaleri Granade

Mali derbi donjeg doma Primere nije doneo zanimljiv fudbal, pa je konačan rezultat i podela bodova na kraju ipak i najrealniji ishod - Granada - Espanjol 1:1 (1:0).

Više će za bodovima žaliti desetkovani domaćin koja je vodio do 82. minuta, a onda je posle kontre i ubačene lopte sa leve strane defanzivac domaćina Miguel Lopes loše zahvatio loptu i savladao svog golmana Fernandeza. Granada je do tog trenutka kontrolisala dešavanja na terenu i držala prednost, koju je stekla u finišu prvog dela.

Igrao se 40. minut kada je Isak Sukses driblao rivale, a posle gužve u šesnaestercu Espanjola, loptu je uzeo Ruben Ročina i smestio je u mrežu. Bio je to iznenađujući pogodak za domaćina, koji je od 28. minuta igrao sa igračem manje, posle isključenja Barala zbog udaranja laktom protivničkog igrača. Zasluženog.

I tako brojčano slabija Granada je tokom celog meča bila ravnopravan rival i da nije bilo tog autogola ne verujemo da bi Espanjol imao priliku da se raduje važnom bodu, koji im je donekle doneo mir i ostavio na pet bodova viška u odnosu na klubove koji se nalaze u zoni ispadanja.