""
""

FA Kup: Siti ima sjajnog Ihenača, Arsenal se mučio ali je uspeo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.01.16. | 18:00

Iheanačo je na Vila Parku postigao het-trik i još jednom pokazao da Manuel Pelegrini apsolutno može ozbiljno da računa na njega. Nigerijac je mrežu tresao u četvrtom, 24. iz penala i 74. minutu

Mančester Siti ne mora da dovodi nikakvu bombu za sledeću sezonu, kada u svojim redovima ima sjajnog nigerijskog tinejdžera Kelečija Iheanača. Građani su večeras u gostima demolirali Aston Vilu sa 4:0 i plasirali se u osminu finala engleskog FA kupa.

Ihenačo je na Vila Parku postigao het-trik i još jednom pokazao da Manuel Pelegrini apsolutno može ozbiljno da računa na njega. Nigerijac je mrežu tresao u četvrtom, 24. iz penala i 74. minutu.

Strelac poslednjeg pogotka bio je raspoloženi Rahim Sterling u 76. minutu. Aleksandra Kolarova danas nije bilo u protokolu gostujuće ekipe.

Ovo je Mančester Sitiju bila šesta uzastopna utakmica bez poraza i ujedno četvrta pobeda u pomenutom vremenskom periodu.

Ihenačo je treći fudbaler Sitija ove sezone koji je postigao het-trik, a pre njega to je pošlo za rukom Sterlingu i Serhiju Agueru.

Mnogo teži zadatak od Sitija, iako je igrao protiv drugoligaša Barnlija, imao je Arsenal i to na svom stadionu Emirejts.

Londonske Tobžije na svom terenu su uz dosta problema slavile sa 2:1, a pobedonosni gol za tim Arsena Vengera dao je Aleksis Sančez u 53. minutu.

Dobro je domaća ekipa počela ovu utakmicu, pošto je Kalum Čejmbers sjajnim golom u 19. minutu doveo Arsenal u vođstvo, ali je u 30. minutu izjednačio Sem Vouks.

U jednom od lokalnih derbija engleske “južne pruge“ ekipa Bornmuta je posle preokreta kao gost slavila protiv Portsmuta sa 2:1.

Heroj tog preokreta bio je Mark Pu pogotkom sedam minuta pre kraja utakmice. Prethodno je Geri Roberts u završnici prvog poluvremena doveo Portsmut u vođstvo, a izjednačio je Džošua King u 71. minutu.

U duelu dva premijerligaša Kristal Palas je uspeo kod kuće da pobedi Stouk sa 1:0, dok je Votford golom Igala u 89. minutu kao gost eliminisao Notingem Forest.

17.00 Milton Kinz - Čelsi

Premijer ligaMančester SitiKeleči IheanačuFA kupEvropaEngleskaBarnliAston VilaArsenalAleksis Sančez