"Radamel Falkao"

Falkao sa "kreča" za novi trijumf Atletika, Selta konačno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 21:25

Golom El Tigrea Jorgrandžije zadržale drugu poziciju na tabeli, Nebesko-plavi iz Viga čuvaju nadu o opstanku

Radamel FalkaoJedno je jasno, bez Falkaa Atletiko Madrid ne bi bio tu gde jeste! Popularni El Tigre bio je jedini strelac u novoj, drugoj vezanoj pobedi Jorgandžija nad nemoćnim Espanjolom.

Kolumbijac je svoj 21 pogodak ove sezone u Primeri postigao sa bele tačke u 38. minutu, i to posle starta štopera gostiju Morena.

Domaćini su tokom celog toka utakmice bili dominantni na terenu, imali čak 62 odsto poseda lopte, međutim, falili su golovi u, moglo bi se reći, veoma dosadnom meču na Visente Kalderonu.

Jorgandžije su već pred sam kraj prvog poluvremena ostali sa deset igrača na terenu, pošto je Gabi zaradio drugi žuti karton, a interesantno je da je sudija Karlos Klos pokazao i deset žutih kartona.

Ovim trijumfom Atletiko je zadržao drugo mesto na tabeli Primere sa 56 bodova, 12 manje od vodeće Barselone, a četiri više od madridskog Reala, dok je Espanjol posle lepe serije od šest mečeva bez poraza (pet pobeda, jedan remi), ostao na 13. mestum sa 31 osvojenim bodom.

Nešto ranije Selta je na svom stadionu slavila u meču sa Granadom, a rezultat je bio 2:1. Golove za domaće postigli su Jago Aspas u 24. i Mario Bermeho u 81. minutu, dok je pogodak za Granadu postigao Igalo u 28. minutu.

Selta je tako došla do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak, prvi je tim ispod crte, sa 23 bodova, dva manje od Osasune, dok je Granada 15 sa 26 bodova.