"MAURISIO PEREIRA"

Fantastični Maurisio Pereira prevodio ludu družinu sa juga Rusije do pobede nad pomahnitalim Tatarima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.04.15. | 21:12

Krasnodar cilja Ligu šampiona, CSKA pao na treće mesto...

MAURISIO PEREIRARubin je pre utakmice sa Krasnodarom bio u neverovatnoj formi, pobedio pet utakmica zaredom u Premijer ligi, a onda je vojska Olega Kononova stigla u Kazanj da objasni par stvari. Krasnodar se vratio posle 1:0 za Rubin i slavio u Kazanju golovima Maurisija Pereire – 1:2 (1:1)

Rubin je furiozno krenuo u utakmicu. Nošeni nizom od pet uzastopnih pobeda, bezglavo su napadali na gol gostiju, a preveliki pritisak je uticao na Krasnodar koji je u 22. minutu popustio, pa je gol Vladimira Djadjona načeo Krasnodarce. Ipak, tim koji je tako visoko plasiran na tabeli ruske Premijer lige ne pada lako.

Odgovor je stigao u 32. minutu preko fantastičnog Urugvajca Maurisija Pereire, koji je izveo jedan od lepših slobodnjaka ove sezone. Nakon toga, kao da su gosti preuzeli kontrolu na terenu. Pereira, Širokov i Mamaev su bili veliki problem za Rubin, a njihova kreativnost je bila konstantna pretnja timu iz Kazanja. A u 85. minutu šok! Novi gol Pereire i nova pobeda Krasnodara.

Iako Rubin i Krasnodar nisu timovi sa velikom reputacijom u Rusiji, njihov duel je sigurno bio derbi kola, a kako i ne bi kada su pred početak utakmice bili na 4. odnosno 3. mestu na tabeli Premijer lige. Do kraja šampionata je ostalo još osam kola, a pobedom u Kazanju, Krasnodar se privremeno popeo na drugu poziciju na tabeli. Kažemo privremeno jer trećeplasirani CSKA ima utakmicu manje i bod manje od Krasnodara, pa će imati priliku već u sredu da popravi svoj plasman, kada na domaćem terenu dočekuje Dinamo.