"Frank Tabanu"

Favoriti slavili u Francuskoj: Francuska sobarica Tabanu volejčinom skinuo paučinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.01.15. | 16:45

Lavovi igrali samo jedno poluvreme, Monako siguran protiv Nima, Bordo dobio u derbiju kola

Frank TabanuKup se ozbiljno shvata u Francuskoj tako da nije bilo iznenađenja i očekivano Lion, Monako i Sent Etjen su prošli u dalju fazu takmičenja, a iako su navijači Zelenih najviše brinuli i to protiv Nansija to im se na kraju isplatilo pošto im je majstorija Franka Tabanua donela prolaz dalje i to u produžecima – 1:0.

Favorit se mučio, za 90 minuta nije uspeo da reši meč, a onda je Tabanu uzeo stvari u svoje ruke i u 97. minutu pokupio loptu ispred šesnaesterca i grudima izbacio čuvara, a onda uputio nezaustavljiv udarac u same raklje. Sent Etjen je ispoštovao majstoriju njihove francuske sobarice i sačuvao prednost.

Ne samo da Lion ponovo igra dobro i nalazi se u vrhu Lige 1, već Lavovi grizu i na drugom frontu – u Kupu Francuske. A koliko je ekipa Huberta Furnijea snažna videlo se i u meču sa Lansom pošto su njegovi fudbaleri završili posao u prvih pola sata, pa su mogli da se opuste u potpunosti i da opet prođu dalje – 2:3

Redom su Fekir, Lakazet i Dabo napunili mrežu rivala, verovatno su igrači Liona mislili da su tri gola dovoljna te je Lans uspeo da dobro preznoji navijače gostiju sa dva pogotka u drugom poluvremenu, ali su Lavovi ipak uhvatili pun plen i idu u šesnaestinu finala.

Monako je lako odradio posao i to bez Dimitra Berbatova, a odmenili su ga Beranard Silva golom u 33. minutu i Valere Žerman u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Najteži posao imali su Bordo, odnosno Tuluz, a tim Vilija Sanjola je uspeo da pobedi u derbiju runde i to sa 2:1. Žirondinci su vodili sa dva golap rednosti do 84. golovima Turea i Traorea, a onda je Ben Jeder zabrinuo domaće navijače, ipak fudbaleri Bordoa su izbacili kolege iz Lige 1.

Bordo – Tuluz 2:1 (1:0)
Lans – Lion 2:3 (0:3)
Nim – Monako 0:2 (0:1)
Sent Etjen – Nansi 0:1 posle produžetaka (0:0; 0:0)