"Lopta u mreži Minjolea posle pogotka Džagelke"

Fil Džagelka kao iz katapulta! Šok na Enfildu u drugom minutu nadoknade (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.09.14. | 15:40

Everton do dragocenog boda u 191. Mersisajd derbiju stigao na spektakularan način - 1:1

Lopta u mreži Minjolea posle pogotka DžagelkeFil Džagelka je šokirao Enfild! Štoper Evertona zetegao je praćku u drugom minutu nadoknade vremena i pogodio u srce sve navijače Liverpula, razveselio pristalice Evertona i potpisao se ispod remija u 191. Mersisajd derbiju – 1:1 (1:1).

U utakmici u kojoj su svi drugi šutirali pored gola, u okvir ili u čuvara mreže – samo su kapiten gađali u metu! Pogotkom Stivena Džerarda Liverpul je bio korak do tri boda, ali mu se praktično u završnim trenucima utakmice njegov kolega na suprotnoj strani revanširao na još efektniji način.

Slavlje Džagelke sa saigračima i trenerom MartinezomA sve je bilo spremno za slavlje Crvenih, pošto je Džerard u 65. minutu rešio da prekine mučenje, na fantastičan način izveo slobodan udarac sa 20 metara i uz pomoć ne baš spretne reakcije Tima Hauarda nastavio sjajnu ličnu seriju protiv gradskog rivala. Jer, ovo mu je bio deseti gol protiv Karamela u svim takmičenjima i njegov 17 iz prekida u poslednjih 18 premijerligaških mečeva, što iz slobodnjaka, što iz penala.

Kakav majstor...Džerard je pogodio iz slobodnog udarca

Liverpul je do vođstva mogao i ranije, pošto su u prvom poluvremenu šanse propuštali Baloteli, Henderson i Sterling, a kad su otključali bravu rivala Crveni su mogli i da dupliraju prednost, ali je Super Mario svega dva minuta posle pogotka Džerarda uzdrmao prečku i propustio priliku da bude strelac u još jednom gradskom derbiju Engleske, pošto je do sad tresao mreže za Mančester Siti (protiv Junajteda).

Lazar Marković i Lejton BejnsOštrica napada domaće ekipe bila je otupljena izostankom rovitog Danijela Staridža, šansu od prvog minuta dobio Lazar Marković, ali nije pokazao Bog zna kakvu partiju, pa je zamenjen u 60. minutu.

Što se Evertona tiče, Roberto Martinez se uglavnom oslanjao na snagu Romela Lukakua, belgijski špic nije mogao sam u napadu, pogotovu što je posle pola sata zbog povrede zadnje lože napolje morao njegov zemljak Kevin Miraljas. Gostima sa Gudisona smešio se treći meč na Enfildu bez postignutog gola, ali je kapiten tima Fil Džagelka spektakularno poklopio loptu posle odbitka i sa 25 metara savladao Minjolea.