Frajburg plesao i u Bavarskoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.04.16. | 22:05

Lider kao gost savladao Grojter Firt sa 3:2

Trener Frajburga: Štrajh

Frajburg je nastavio pobedničku seriju i na gostovanju u Bavarskoj, gde je posle fajterske borbe savladao domaći Grojter Firt sa 3:2 (2:1). Dva puta su igrači Grojtera dolazili do izjednačenja, ali nisu uspeli i treći put, posle čega je ekipa Kristijana Štrajha vezala i sedmu uzastopnu pobedu iako se u samom finišu grčevito branila od naleta Zelenih.

Još lopta nije ni krenula s centra, a gosti su poveli. Napadač Frajburga Niderlehner je nakon srećnog karanbola u šesnaestercu domaćina već u drugom minutu doveo Frajburg u vođstvo. Grojter je odgovorio preko Frajsa koji je u 24. sam prošao celu odbranu gostiju i rutinski poravnao na 1:1, ali je Frajburg na odmor sa minimalnom prednošću odveo Filip koji je sjajno pogodio sa 17 metara u 33. minutu.

Nastavak je doneo ofanzivu domaćina, a već u 50. minutu bilo je 2:2 na semaforu. Austrijanac Robert Žulj je iskoristio kiks odbrane gostiju, prihvatio loptu u šesnaestercu i iskosa sa desne strane pogodio za izjednačenje. Mislili su domaćini da je ovo znak za preokret, ali je Frajburg u 58. stigao do pobede. Nakon kiksa fudbalera domaćih Rapa, Itlijan Vinćenco Grifo mu je ukrao loptu i matirao golmana Mijelica za konačnih 3:2.

Zanimljivo da je najbolji strelac gostiju Nils Petersen po ko zna koji put ove sezone meč počeo na klupi i ušao u igru tek u nastavku, ali se za razliku od prethodnih utakmica nije večeras upisao u strelce.

Lider je posle nove pobede nastavio trku za prvo mesto koju vodi sa Lajpcigom (oba tima imaju po 59 bodova na vrhu tabele), ali ništa manje ne zaostaje ni Nirnberg sa 56 na trećem mestu, pa će se do kraja sezone sigurno voditi interesantna borba za dve pozicije koje direktno vode u Bundesligu.