""
""

Francuski pohod na Amsterdam i Pogbin projektil koji je izbušio ruke Stekelenburgu! Švedskoj dovoljno šest minuta da razbije Bugare! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | pon. 10.10.16. | 22:40

Igra mačke i miša u Solni, Belorusija i Lihtenštajn uzeli po bod

Odavno Holandija nije sila kakva je nekad bila, a u meču protiv aktuelnog vicešampiona Evrope videlo se da su Lale u ozbiljnoj fazi tranzicije. Ima tu materijala za obradu, ali selektor Dani Blind moraće još mnogo da brusi kamenje pre nego što ga pretvori u dijamante. Nije Francuska ostavila bog zna kako jak utisak, ali uradila je sasvim dovoljno da se iz pohoda na Amsterdam vratila sa tri osvojena boda - 1:0.

I to zahvaljujući golu - Pola Pogbe! Ne dešava se tako često da najskuplje plaćeni fudbaler na planeti postigne gol, ali kada to uradi, ostavlja sve bez daha. Igrao se 30. minut susreta kada je Pogba preuzeo odgovornost na sebe i rešio da prvi napadne. Ispostavilo se da je pronašao najbolje moguće rešenje, iako je uputio projektil sa ravno 30 metara od gola Martina Stekelenburga. Doduše, gol ide na dušu nekada velike nade na gol crti, pošto je trebalo daleko bolje da reaguje u sitauciji kada mu je lopta išla u gotovo idealnoj visini. Jeste postavio pesnice kako bi loptu boksovao, ali je umesto u polje, loptu usmerio u mrežu.

Može da bude zadovoljan selektor Petlova Didije Dešan ne samo trijumfom na najtežem gostovanju u Grupi A, već i zato što je uspeo da pronađe Pogbi žicu i natera ga da odigra možda i najbolji meč u poslednje vreme. Ponovo je Pogba bio onaj stari, koji je sekao protivničke napade već na polovini terena, ali i slao teledirigovana dodavanja saigračima. Tako je zamalo spojio Kevina Gameira sa golom sredinom drugog poluvremena. Dodavanje od preko 40 metara je prošlo, Gameiro se našao u srcu kaznenog prostora Holandije, ali je slabo reagovao kod završnog poteza.

Ono što Dani Blind nije mogao da pretpostavi jeste da će najbolji potez napraviti onog trenutka kada je u igru uveo Memfisa Depaja. Bilo je to u 16. minutu meča, kada je zamenio povređenog Kvinsija Promsa. Nestašni dečko Mančester junajteda zapalio je iskru kojom je možda najavio povratak u formu iz dana provedenih u PSV, kada je sebe i preporučio Đavolima. Daleko najbolji igrač Lala bio je Memfis, a u nedostatku velike četvrorke - Arjena Robena, Rafaela van der Varta, Robina van Persija i Veslija Snajdera, malo šta su Holanđani mogli.

Tu i tamo neke sporadične akcije, najviše pritiska napravili su u finišu meča, ali to nije bilo dovoljno bar za remi.

HOLANDIJA - FRANCUSKA 0:1 (0:1)
/Pogba 30/

Stadion: Amsterdam Arena, Amsterdam.
Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

HOLANDIJA (4-2-3-1): Stekelenburg - Karsdorp, Bruma, Van Dajk, Blind - Strotman, Vajnaldum (od 62. Dost) - Proms (od 16. Depaj), Proper (od 84. Vilems), Klasen - Jansen.

FRANCUSKA (4-2-3-1): Loris - Sidibe, Varan, Košćelni, Kurzava - Pogba, Matuidi - Sisoko, Grizman (od 90+3 Kante), Paje (od 67. Marsijal) - Gameiro (od 79. Žinjak).

Era švedske fudbalske reprezentacije nakon što se Zlatan Ibrahimović zvanično oprostio od reprezentacije počela je sasvim solidno. Nakon remija protiv Holandije (1:1) i minimalne pobede nad Luksemburgom (1:0) Šveđani su odradili rutinski posao u Solni, pošto je sa laganih 3:0 savladala Bugarsku.

Selekcija Tri krune je tako ispunila primarni zadatak, pošto je tražila svih šest bodova iz ove reprezentativne pauze. Šveđani nisu bili nimalo prijateljski nastrojeni prema Bugarima na Areni prijateljstva, pošto su već nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti i jednu šapu stavljenu na ceo plen.

Pulenima Janea Andersona bilo je potrebno svega šest minuta kvalitetne igre u finišu prvog dela kako bi probili bedem ispred gola Vladislava Stojanova i praktično završili domaći zadatak već tada.

Posle dosta oklevanja i opsedanja šesnaesterca gostiju prvi hitac ispalio je Ola Toivonen posle dobre asistencije Markusa Berga. Nisu Bugari ni stigli da se oporave od jednog udarca, usledio je novi. Ovog puta Emil Kraft rasporio je bugarsku odbranu po desnoj strani, nadriblao loptu gotovo do peterca, potom uposlio Oskara Hiljemarka, a ovom nije bilo teško da lukavim udarcem pošalje loptu u malu mrežu i udvostruči prednost.

Sve što se dešavalo do kraja utakmice bila je zapravo samo igra mačke i miša. Čekao se samo trenutak kada će Švedska ponovo obradovati navijače, a to se dogodilo u 58. minutu, kada je Toivonen uposlio zlatnu koku Benfike Viktora Lindelofa. I to nogom, posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju.

ŠVEDSKA - BUGARSKA 3:0 (2:0)
/Toivonen 39, Hiljemark 45, Nilson Lindelof 58/

Stadion: Arena prijateljstva, Solna.
Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen - Kraft, Lindelef, Grankvist, Olson (od 63. Augustinson) - Durmaz, Hiljemakr, Ekdal, Forsberg (od 74. Vent) - Berg (od 85. Guideti), Toivonen.

BUGARSKA (4-2-3-1): Stojanov - Popov, A. Aleksandrov, Božikov, Nedijalkov - Slavčev (od 89. Rajnov), Čočev (od 72. Marselinjo) - Kostadinov (od 53. M. Aleksandrov), Đakov, Milanov - Popov.

Na kraju po bod uzeli su fudbaleri Belorusije i Luksemburga, pošto su meč u Barjasovu završili sa 1:1. Strelac za domaćina bio je Savtskij u 80. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Joakim postavio konačni rezultat.

Posle tri kola Švedska ima sedam bodova, koliko i Francuska, Holandija ima četiri, Bugarska tri, Belorusija dva, a Luksemburg jedan bod.

EvropaFrancuskaHolandijaOla ToivonenPol Pogbareprezentacija BugarskeFudbalska reprezentacija Francuskereprezentacija Holandijereprezentacija Švedskereprezentativni fudbalŠvedska