""
""

Fudbal jači od terorista: Novi korak Bešiktaša ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.03.16. | 20:04

U danu kada Turska oplakuje žrtve terorističkog napada u Istanbulu, fudbal je definitivno bio u drugom planu, ali je bubamara ipak nastavila da se kotrlja u ovoj zemlji.

Iako je teroristički napad, u kojem je poginulo pet osoba uključujući bombaša samoubicu, izvršen u čuvenom Taksimu 10-ak kilometara od stadiona Bašakšehira gde Bešiktaš igra kao domaćin, istanbulski Orlovi i Antalija.

Trofejni domaći klub upisao je minimalac, slavio je sa 1:0 u utakmici 26. kola Superlige i sada ima četiri boda i utakmicu više od prvog pratioca Fenerbahčea.

Kanarinci iz azijskog dela Istanbula imaće sutra veoma težak zadatak pošto ih očekuje duel sa velikim rivalom Galatasarajem.

Večeras je pobedu Bešiktašu doneo Oguzan Ozjakup koji je u 27. minutu iskoristio dobro dodavanje Hozea Sose.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na žrtve terorističkog napada, drugog u Turskoj ovog meseca.

Ovo je domaćim crno-belima bila treća uzastopna pobeda u turskom šampionatu i Bešiktaš u ovom trenutku zaista deluje kao najveći favorit za osvajanje šampionskih lovorika.

Ranije danas fudbaleri Trabzona pobedili su na svom terenu Sivas sa 1:0, a jedini pogodak dao je Ajtak Kara u 61. minutu.