"Havi Fuego"

Fuego spalio Žutu podmornicu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.03.14. | 21:00

Valensija savladala Viljareal sa 2:1 uz dva gola iskusnog veziste. Prvi je bio pravi torpedo

Havi FuegoNe tako davno odlučivali bi o trećem mestu na tabeli Primere, ali vremena su se promenila, pa je Valensiji i Viljarealu maltene zabranjeno da razmišljaju o Ligi šampiona, dok ovim prvima i Liga Evropa deluje kao nešto nedostižno. Ali, to ne znači da se na Mestalji ne igra dobar fudbal. Naprotiv. Viljareal je večeras to osetio na sopstvenoj koži i u 29. kolu Primere pretrpeo poraz od 2:1 (2:0).

Posebno naoštren, da ne kažemo napaljen, večeras je bio 30-godišnji Havi Fuego čije prezime na španskom znači vatra, a ispostavilo se da je ona danas bila previše vrela čak i za debele zidove Žute podmornice.

Doduše, ni savršenija mašina od podmornice ne bi izdržala udarac poput Fuegovog iz 35. minuta. Pravi torpedo sa 18 metara – neodbranjiv volej i vođstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena Fuego je još jednom matirao Serhija Asenja, mada taj drugi njegov gol nije bio plod posebnog umeća. Mada, umeće je znati i postaviti se gde treba, a Fuego ne bio baš tamo, pa su Slepi miševi duplirali vođstvo.

Poraz Viljareala ublažio je Đovani Dos Santos, koji je kaznio jedan kardinalan kiks domaćih, ali je bilo prekasno za bilo šta drugo osim časnog poraza.