"TRAGIČAR ALEKS PIRS"

Fulam prosuo bodove, Pirs poklonio pobedu Kardifu

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.11.14. | 22:52

Burno petak veče u Čempionšipu, preokreti, penali, isključenja...

TRAGIČAR ALEKS PIRSBrentford je u sjajnoj seriji od tri vezane pobede dočekao Fulam, i preokretom u samom finišu utakmice uspeo da nastavi pobednički niz – 2:1 (0:0).

Do skoro je Fulam tavorio u zoni ispadanja u Čempionšipu da bi u poslednjih šest utakmica ostvarili tri pobede i tri remija za beg sa dna. Kada je u 57. minutu utakmice na Grifin Parku, Ugo Rodaljega, postigao gol za goste, ozarila su se lica navijača Fulama koji bi tako praktično bio bliži gornjem domu nego zoni ispadanja. Međutim, Brentford je pokazao snažan karakter i sa dva gola u 81. i 91. minutu, došao do velike pobede. Domaći su tako došli do četvrte uzastopne pobede i sada su na samo bod od vodećeg Derbija.

U drugoj utakmici večeri, Kardif je dočekao Riding, i posle dve gluposti irskog defanzivca, Aleksa Pirsa, došao do pobede 2:1 (2:0).

Pirs je najpre u dvadesetom minutu utakmice postigao autogol, da bi pred kraj poluvremena u trećem minutu nadoknade, napravio penal iz kog je Vitingem postigao gol za 2:0, a usput dobio i direktan crveni karton.

Gosti su se sjajno držali u drugom delu sa desetoricom na terenu, ali više od utešnog gola u 81. minutu nisu mogli.