"Slavlje Fulama i tuga Aston Vile"

Fulam se omrsio posle mesec i po dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.12.13. | 16:35

Golovi Sajdvela i hladnog kao špricer Berbatova za prvi poraz Aston Vile još od oktobra

Slavlje Fulama i tuga Aston VileTradicija je tu da bi se rušila. I Džaba Aston Vili niz od pet utakmica bez poraza, pa i post Fulama od mesec i po dana bez pobede. U 16. kolu Premijer lige bodovi su sasvim zasluženo ostali na Krejven Kotidžu – 2:0 (2:0).

Prvi poraz Vile još od 26. oktobra. Što zbog dobre igre domaćeg tima, što zbog užasne partije 22-godišnjeg Leandra Bakune, koji je direktan krivac za oba gola Fulama.

U 21. minutu Holanđanin je u naizgled ne toliko opasnoj situaciji neoprezno gradio loptu što je neumorni Stiv Sajdvel surovo kaznio. Njegov 10. prvenstveni gol za Fulam. Devet je postigao baš na Krejven Kotidžu.

Devet minuta kasnije Sajdvel je ponovo izmakao pažnji defanzivaca gostiju, izbio sam pred Breda Guzana, ali ga je brzonogi Bakuna sustigao. Samo da bi još jednom nespretno postupio i skrivio očigledan jedanaesterac.

Iskusni Berbatov preuzeo je odgovornost i elegantnim udarcem i drugi put primorao Guzana na kapitulaciju. Očekivano, s obzirom da je u Premijer ligi izveo osam penala i svaki je završio u mreži.

Prva pobeda Fulama još od 21. oktobra i šest uzastopnih poraza. I prvenac novog trenera Fulama Renea Mulenstina iz drugog pokušaja.