""
""

Galebovi pali, Svrake se uzdigle! Kad nema Gejla, tu je džoker Marfi

Vreme čitanja: 3min | sub. 14.01.17. | 18:06

Brajton poražen u Prestonu posle 17 uzastopnih utakmica, Fulam i Slaviša Jokanović nastavili da ganjaju plej-of pobedom nad Barnslijem (2:0)

Uzbudljivo 26. kolo Čempionšipa donelo nam je novu promenu na vrhu gde su Galebovi pali, a Svrake se uzdigle. Do ovog kola lider sa juga Engleske poražen je u Prestonu sa 2:0, što je iskoristio Njukasl i teško izvojevanom pobedom na gostovanju Brentfordu od 2:1 preuzeo čelo tabele.

Ekipa Rafe Beniteza sada ima bod više, ali i meč više od Brajtona, a današnji rezultati obradovali su najviše navijače Lidsa, koji se nalazi na trećem mestu sa samo šest bodova manje od Brajtona, pa će moći da sanja i o direktnom plasmanu. Pomogli su im bivši trener Sajmon Grejson i štoper Pol Hantington koji je doneo vođstvo Prestonu, a kada je Kalum Robinson pogodio početkom drugog dela bilo je jasno da je serija od 17 uzastopnih utakmica bez poraza Brajtona gotova!

Ovakav ishod obradovao je Svrake koje su rano povele golom Dvajta Gejla u 20, ali i ostale bez prvog strelca nekoliko minuta kasnije. Brentford se vratio, izjednačio preko Danca Vibea početkom drugo dela, ali je desetak minuta pre kraja iskusni Deril Marfi doneo radost Njukaslu. Druga utakmica i drugi gol za iskusnog napadača koji se ispostvlja kao pravi džoker kada su startni napadači Rafe Beniteza povređeni. Aleksandar Mitrović nije bio danas u timu Njukasla zbog povrede.

Radovao se i jedan Srbin. Slaviša Jokanović i Fulam nastavili su sa dobrim rezultatima, a novom pobedom od 2:0 na Krejven kotidžu približili su se na šest bodova poziciji koja vodi u plej-of. Tu poziciju trenutno drži Šefild Venzdej koji je glatko pobedio Hadersfild u jednom od derbija dana sa 2:0 golovima Valasa i Forestijerija u drugom poluvremenu.

Vladimir Stojković je po svoj prilici izgubio mesto u prvom timu Notingema, koji je stigao do boda na gostovanju u Birmingemu (0:0). Uprkos dominaciji Plavaca, ni iz šestog pokušaja Đanfranko Zola nije stigao do pobede pa je jasno da je uprava kluba poptuno promašila njegovim dovođenjem.

Izgleda da nema nade ni za Norič, koji će definitivno i dogodine tavoriti u Čempionšipu. Bez obzira što je ambicija uprave da se vrati u Premijer ligu odmah posle godinu dana, od toga neće biti ništa jer su uspeli da izgube od najlošijeg tima u ligi Roterama sa 2:1. Fenjeraš pokazuje znake života i neće se predati, iako ima čak devet bodova manje od bezbedne zone.