""
""

General Tošić spasao CSKA u Moskvi! Gol i asistencija umirili opasnu Spartu, Skenderbeg i APOEL po planu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 28.07.15. | 21:21

Remi na Himki Areni, Česi sada su bliži plasmanu u nokaut fazu kvalifikacija za Ligu šampiona... Albanci i Kiprani blizu prolaska u narednu rundu

Moskovska Armija jedva preživela furiozne nalete Sparte, za sedam dana sledi bitka za Prag!

Početak treće faze kvalifikacija za Ligu šampiona otvorili su fudbaleri CSKA i praške Sparte, a odmah na startu viđena je prava goleada, koja bi mogla da najavi vrlo uzbudljivu borbu za poslednji korak pre grupne faze. U žestokoj igri nerava rezultat je bio 2:2, a zadovoljniji će svakako biti izabranici Zdenjeka Ščasnjija, kojima je jako malo falilo da se u češku prestonicu vrate i sa golom prednosti. No, Rusi će i te kako morati da zahvale Zoranu Tošiću, koji je sa golom i asistencijom spasao domaćina i sprečio šok na Himki Areni.

Međutim, verovatno bi sve bilo drugačije da je Bebras Načo pogodio metu sa bele tačke u 29. minutu, pri rezultatu 1:1 i nakon silovitih napada gostiju iz Praga. Golman David Bičik bio je na visini zadatka i u trenutku pročitao protivnikovu nameru i „skinuo“ penal.

Sparta je odigrala jednu odličnu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu, kada je pored pogotka imala i nekoliko izglednih prilika da potpuno preokrene rezultat, ali je golman Akinfejev preživeo strašne muke.

CSKA je poveo prilično rano, već u 14. minutu posle pogotka Aleksandra Dzagojeva i lukave asistencije Zorana Tošića, ali je smao minut kasnije usledio hladan tuš za domaćin i gol Keindea Fataija.

Slična situacija viđena je i u nastavku susreta. Sparta je silovito napadala gol ruske Armije, ali je CSKA uspešno odolevao, potom i kaznio rivala za sve promašaje. Strelac je ovog puta bio Tošić, posle odbitka i pokušaja Romana Jeremenka.

Baš kao i u prvom poluvremenu, Sparta je do izjednačenja stigla ekspresno. Još jedan trenutak pospanosti odbrane CSKA iskoristio je Ladislav Krejči, kojem nije bilo teško da matira Akinfejeva i najavi pravi rat u Češkoj naredne nedelje.

Milsami nije uspeo da napravi još jedno iznenađenje. Posle šok prolaza protiv Ludogoreca u prošlom kolu sada protiv Albanaca pred revanš meč imaju gol zaostatka. Skenderbeg je napravio veliki posao i korak ka prolasku dalje, a odlučujući momenti zbili su se u 50. i 73. minutu kada je Albanac Hamdi Salihi realzovao prilike koje su mu se ukazale.

Poput Skenderbega, i APOEL je bio veoma uspešan na strani. Kiprani su savladali Midtjiland u gostima sa 2:1, a strelac oba pogotka za goste bio je Argentinac Tomas De Vinćenti. Zanimljivo, on je golove postigao u razmaku od tri minuta i tako napravio veliki posao za svoj tim. Jakob Poulsen je do kraja uspeo da ublaži poraz i donese svom timu kakvu takvu nadu pred revanš.

Plzen je na gostovanju porazio Makabi Tel Aviv sa 2:1. Golove za Čehe postigli su Ajdin Mahmutović Milan Petržela. Sada će ekipi Slaviše Jokanovića biti jako teško da nadoknadi zaistatak u drugom meču.