""
""

Gol Bokile dovoljan za trijumf Petrolula, Alekse doneo pobedu Dinamu!

Vreme čitanja: 1min | ned. 24.02.13. | 21:40

Centarfor iz Konga pogotkom u 80. minutu doneo nova tri boda svom timu, koji tako nastavlja pohod ka evrokupovima, dok je rumunski napadač bio dvostruki strelac u pobedi Crvenih iz Bukurešta

Reprezentativac Konga Džeremi Bokila nije dozvolio iznenađenje na stadionu Ocelula, gde je Petrolul kao gost slavio minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču Bokila je postigao u 80. minutu, a ovom pobedom Petrolul je nastavio pohod ka mestu koje vodi u evrokupove, i sada se nalazi na petom mestu sa 34 boda, tri manje od Astre, koja se u ovom trenutku nalazi na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Ocelul se nalazi u teškoj situaciji, pošto je doživeo četvrti poraz u poslednjih šest utakmica, i ima samo dva boda od prvog tima ispod crte, Jašija.

Navijači Dinama iz Bukurešta slave Marijusa Aleksea! U malom derbiju sredine tabele u rumunskom šampionatu Crveni psi savladali su Brašov rezultatom 2:1, a dvostruki strelac bio je upravo Alekse, koji je je pogotke postigao u 18. i 34. minutu, drugi sa bele tačke, da bi konačan rezultat postavio Paun u 60. minutu utakmice.

Dinamo je tako došao do sedme pozicije i 30 bodova, dok je Brasov deveti sa četiri boda manje.

LIGA 1 – 20. KOLO: