"Serhio Aguero"

Građani se slatko osvetili rivalu, majstorija Aguera presudila Đavolima! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.04.13. | 22:54

Iako su se domaćini odlično držali tkom većeg dela susreta, na kraju je reagovao Argentinac, koji je odličnom kontrolom lopte prošao trojicu čuvara i savladao De Heu

Serhio AgueroGrađani verovatno neće odbraniti titulu, ali su se svakako revanširali gradskom rivalu, Junajtedu, za poraz iz prvog dela sezone. A ima li lepše osvete nego na čuvenom Teatru snova? Heroj pobede Građana bio je nedavno oporavljeni Serhio Aguero, koji je odlično prešao trojicu čuvara i smestio loptu u mrežu i doneo drugu uzastopnu pobedu na Old Trafordu, odnosno treći trijumf u četiri susreta sa Junajtedom – 2:1.

Već u trećem minutu Siti je preko Silve mogao da stigne do ranog pogotka i tako potpuno šokira prepun Old Traford, međutim, ispred Silve je odlično intervenisao Rafael.

Samo šest minuta kasnije Đavoli su uzvratili preko Van Persija. Runi je prihvatio visoku loptu na nekih 20-ak metara od gola Harta, uputio odličan pas Holanđaninu, koji je uputio solidan udarac, ali je lopta završila pored gola.

Zatim je usledila inicijativa gostiju, koji su vezali nekoliko dobrih napada, a najbolju je ispustio Nasri u 26. minutu, kada je sa nekih 11 metara poslao loptu pored gola.

Samo tri minuta kasnije nova nevolja u šesnaestercu Junajteda. Silva je pokušao da glavom smesti loptu u mrežu, ali je došlo do manjeg kontakta sa Ferdinandom, a iz cele akcije omaleni Španac je zaradio žuti karton zbog simuliranja.

Do kraja poluvremena najbolju priliku propustio je Rafael, koji je pogodio prečku posle opasne akcije i asistencije Van Persija.

U drugom poluvremenu videli smo tri gola, ali i pregršt grešaka na obe strane, koje su na kraju skupo koštale Đavole.

Prvo je 51. minutu Džejms Milner savladao De Heu posle veoma lošeg poteza Rajana Gigsa, koji je pokušao petom da prevari igrače Sitija. To mu se ipak obilo o glavu, a Englez je uputio oštar udarac ka golu, lopta je zakačila Džonsa i Građani su poveli sa 1:0.

Ipak, radost gostiju nije puno trajala. Već u 59. minutu usledila je nova greška, ovog puta na strani Sitija. Džons je bio najviši u skoku, lopta je pogodila Kompanija u leđa posle lošeg postavljanja u odbrani i Đavoli su brzo anulirali prednost.

Manćini je potom reagovao uvođenjem Serhija Aguera u igru, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Omaleni Argentinac je u 71. minutu doneo novu prednost Građanima, posle odlične kontrole lopte i prolaska pored čak trojice čuvara, a De Hea je bio potpuno nemoćan.

Do kraja utakmice bilo je po nekoliko poluprilika na obe strane, ali su mreže mirovale do kraja, što nije bio slučaj sa igračima, koji su dva minuta pre kraja započeli manji fizički obračun, a u glavnim ulogama bili su Gigs i Aguero. Ipak, iz cele priče Geret Beri je zaradio žuti karton, što je bio i poslednji bitni događaj na meču.