"Prvi igrač koji je postigao 20 i više ligaških pogodaka"

Građansko je pravo da san živi, realnost je nešto drugo: Aguero prvi ušao u „klub 20“, Čekićari častili Siti autogolom kakav se ne viđa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.04.15. | 16:25

Rutinska pobeda Građana ostala je u senci nemilog događaja u finišu utakmice, kada je David Silva pretrpeo žestok udarac od strane Šeika Kujatea. Španski as ostao je bez svesti, zbog čega je medicinski tim morao da reaguje i vihornog plejmejkera iznese na nosilima...

Prvi igrač koji je postigao 20 i više ligaških pogodaka

Da bi Mančester Siti stigao i prestigao Čelsi do kraja šampionata moralo bi da se dogodi pravo čudo, ali Arsenal, posebno Mančester junajted, jako su blizu! (Još uvek) Zvanični vladar engleskog fudbala uspeo je da savlada Vest Hem sa 2:0, iskoristio poraz Crvenih đavola i prišao na samo bod zaostatka od mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona naredne sezone.

Rutinska pobeda Građana ostala je u senci nemilog događaja u finišu utakmice, kada je David Silva pretrpeo žestok udarac od strane Šeika Kujatea. Španski as ostao je bez svesti, zbog čega je medicinski tim morao da reaguje i vihornog plejmejkera iznese na nosilima...

Iako su mnogi s razlogom strahovali da bi Siti mogao da doživi novi peh i tako nastavi crnu seriju, Serhio Aguero i društvo potrudili su se da razuvere kritičare i obraduju navijače na dobro popunjenom Etihadu.

Koliko je Siti želeo pobedu nad Čekićarima iz Londona govori i činjenica da je domaćin od samog početka krenuo izuzetno ofanzivno ka golu spremnog Adrijana, koji je bio i više nego raspoložen da „skine“ sve što su protivnički igrači pripremili za njega. Dobro je čuvao svoju mrežu sve do 18. minuta, izdržao žestok nalet Sitija, ali je na kraju ipak morao da vadi loptu iz sopstvene mreže. A strelac je bio njegov saigrač - Džejms Kolins, koji je na potpuno neverovatan način matirao svog golmana i praktično pogurao Siti ka pobedi.

Uspeo je Vest Hem da se oporavi od šoka, ali se po izrazu lica nezainteresovanog Sema Alardajsa bilo je jasno da se Čekićari neće previše forsirati kako bi došli do eventualnog izjednačenja. To je domaćin umeo da iskoristi i da već do 36. minuta duplira prednost. Strelac je bio Serhio Aguero, posle vrsnog solo prodora, ali i duplog dodavanja sa Hesusom Navasom. Adrijan je bio ostavljen na milost i nemilost najboljeg strelca Premijer lige, koji je bio nepogrešiv. Samim tim, prvi je fudbaler koji je ove sezone postigao 20 i više premijerligaških golova.

Siti je do kraja utakmice napadao tek s vremena na vreme, najviše po levoj strani za koju je bio zadužen Aleksandar Kolarov, dok je Vest Hem tek u drugoj polovini drugog poluvremena uspeo da dođe do nekoliko poluprilika, ali rezultat se do kraja utakmice više nije menjao.