""
""

Granada ima sedam dana da kupi odbranu: Eibar se prošetao kroz Andaluziju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 24.08.15. | 22:29

Baskijski klub ubedljiv u prvom kolu nove sezone, što mu i nije bilo teško pored očajne defanzivne linije Granade

Poslednja vest što se tiče Granade i prelaznog roka je da će član ovog kluba uskoro postati hrvatski golman Ivan Kelava. Ako je suditi po prvom meču Andalužana u novoj sezoni, pored novog golmana im je potrebna i komplet odbrana! To je prvi utisak posle večerašnjeg meča sa Eibarom u kojem su poraženi na svom tereneu srezultatom 1:3.

Eibar je lakše nego što je to bilo ko mogao da očekuje protutnjao jugom Španije i očitao lekciju ekipi koja je prošle sezone igrala sjajno u finišu i izbegla ispadanje zahvaljujući dolasku trenera Sandovala. Svaki put kada je Eibar pogađao mrežu, domaća odbrana je katastrofalno intervenisala i bila loše postavljena. Počelo je asistencijom Lune za Adrijana. Potom je Luna još jednom probio po levoj strani i još jednom namestio gol saigračima. Ovog puta Gonzalu Eskalanteu.

Početkom drugog poluvremena je Ruben Ročina vratio nadu Eibaru, ali je uprskao Salva Ruiz koji je šest minuta kasnije dobio direktan crveni karton zbog brutalnog starta i ostavio ekipu na cedilu. Tačku na pobedu Eibara je stavio jedan od najboljih igrača iz prošle sezone, ali večeras rezervista Mikel Aruabarena posle očajne rakcije odbrane Granade.