""
""

Grmi Fenerova pesma, traje strašna serija: Bešiktaš istopljen u meču sezone! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.02.16. | 21:00

U okršaju dva direktna konkurenta za titulu, ekipa Vitora Pereire savladala Orlove 2:0 i preuzela lidersku poziciju na tabeli

Čekao se današnji derbi Fenerbahčea i Bešiktaša sa nestrpljenjem kao retko koji poslednjih godina. Bešiktaš odavno nije istakao ozbiljniju kandidaturu za titulu, dok je Fener letos potrošio brdo para da skine Galatu sa trona. Aktuelni šampion je lako ispao iz trke tako da su Fener i Bešiktaš od početka sezone poveli direktnu  i neizvesnu trku za titulu. Smenjivali su se na prvom mesto i konačno je došao derbi koji bi mogao da bude prekretnica...

U utakmici sezone, Fenerbahče je na svom prepunom Šukru Saračoglu stadionu istopio silno motivisani Bešiktaš, slavio 2:0 i preuzeo od rivala prvo mesto na tabeli. Fener sada ima dva boda više, ali i utakmicu više od Bešiktaša. Do kraja je 11 kola, tako da nas očekuje paklena završnica sezone u truskom šampionatu...

Fenerov trener Pereira je započeo meč sa startnom postavom bez najboljeg strelca Fernandaa, zatim Portugalca Nanija, povređenog Lazara Markovića... I počelo je kako je samo mogao da poželi. Već u trećem minutu, Volkan Šen je zatresao mrežu crno-belih. Čaner Erkin je iz skraćenog kornera majstorski pronašao Volkana koji je ostao sam posle loše postavke odbrane gostiju i sjajnim volejom je raspalio tribine.

Fener je dominirao do kraja prvog poluvremena i mogao da lagano povede sa 2:0 po broju stvorenih prilika, ali i da ostane sa igračem manje pošto je Erkin zaslužio crveni karton. Bešiktaš se probudio u drugom delu igre ulaskom Gokana Torea i već na startu poluvremena imao dve sjajne prilike od kojih je najbolja bila ona kada je Marselo pogodio stativu. Kako je meč odmicao, tako je rasla i nervoza pa su čarke bile sve učestalije, ali je Čakir uspeo da održi situaciju pod kontrolom.

Trener domaćih Pereira je ekspresno reagovao i majstorski odgovorio na ofanzivu Bešiktaša u drugom poluvremenu i uveo u igru Tufana i Nanija koji su domaćinu vratili kontrolu na terenu. Upravo je Tufan u 82. minutu asistirao Naniju koji pogađa praznu mrežu za konačnih 2:0 i veliko slavlje žuto-plavog dela Istanbula.

Fenerbahče je nastavio neverovatan nizu derbijima na svom stadionu i neporažen je u poslednjih 35 mečeva na Šukru Saračoglu protiv Galate, Bešiktaša i Trabzona. Pored povređenog Lazara Markovića, u derbiju nije igrao ni Duško Tošić koji je ceo meč odgledao sa klupe Bešiktaša.