""
""

GRUPA A: Minimalci za radost Mojesa i krunu Leverkuzenove velike jeseni, gubitnik je Šahtjor (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 10.12.13. | 22:41

Ukrajinci porazom na Old Trafordu izgubili drugo mesto i šansu za plasman među 16 najboljih, što je iskoristio Bajer i pobedom u Španiji prestigao Rudare

Pala je i konačna odluka u grupi A! Pored Mančester Junajteda u osminu finala ide i Bajer iz Leverkuzena koji je tako na najlepši način krunisao fenomenalne rezultate u jesenjem delu sezone. Gubitnik dana je Šahtjor koji je porazom (0:1) na Old Trafordu izgubio drugo mesto na tabeli i moraće da se zadovolji igranjem u Ligi Evrope.

Mančester Junajted je prekinuo seriju očajnih rezultata. Pobeda im večeras nije bila neophodna što se bodova tiče, ali je Dejvid Mojes priželjkivao trijumf koji bi mu skinuo veliki teret sa grbače, posle serija očajnih igara u Premijer ligi i sve glasnijih priča o njegovoj smeni.

Mojes je opet mnogo kombinovao tim, gurnuo je u prvu postavu Bitnera, Janga i Januzaja, vratio Ferdinanda i uspeo da pronađe dobitničku kombinaciju.

Šahtjor je hrabro zaigrao na Tetaru snova, brazilska kolonija Rudara je u prvih 45 minuta pravila mnogo problema odbrani Crvenih đavola, ali su sjajne prilike vođstvo i vrlo verovatan plasman u osminu finala propustili Teišeira, Košta i Fred. Junajted je jednu jedinu priliku u prvom poluvremena imao u 44. minutu kada je Jang loše reagovao iz odlične pozicije.

U drugom poluvremenu, Mojes je u vatru gurnuo Kleverlija i oporavljenog Van Persija. Igra sa Van Persijem i Runijem u špicu je dala rezulat i domaći su uspeli da smire napade Šahtjora i peuzmu incijativu. Momenat odluke je pao u 67. minutu kada se Fil Džons odlično snašao posle kornera i gurnuo loptu u mrežu za veliku radost Dejvida Mojesa.

Mančester Junajted – Šahtjor 1:0 (0:0)
/Džons 67/

MANČESTER JUNAJTED (4-3-2-1):De Hea - Rafael, Ferdinand, Evans, Bitner (od 88. Valensija) – Džons, Gigs (od 63. Kleverli), Kagava – Jang (od 63. Van Persi), Januzaj - Runi.

ŠAHTJOR (4-2-3-1): Pjatov - Kučer, Ševčuk, Rakicki, Srna - Spepanenko, Fred (od 80. Fernando) - Daglas Košta, Aleks Tešeira, Taison (od 63. Bernard) – Luiz Adrijano (od 88. Fereira)

Taj gol je doneo i smisao pobedi (1:0) Bajera u San Sebastijanu. Farmaceuti iz Leverkuzena su takođe minimalcem savladali  otpisani Real Sosijedad i uspeli da u foto finišu preotmu drugo mesto Šahtjoru. U tome im je pomogao i trener Sosijedada koji je izveo prilično šaren sastav bez nekoliko nosilaca igre. Kastro i Rolfs su propustili odlične prilike za Nemce u prvih 45. minutu. Konačno, Leverkuzen je do sanjanog gola stigao preko štopera Topraka u 49. minutu. Defanzivac gostiju se dobro snašao u gužvi pred golom domaćih i postigao gol vredan nekoliko miliona evra i plasmana u osminu finala.

S obzirom kako je Leverkuzen igrao ove jeseni, reklo bi se da su ipak zaslužili plasman među 16 najboljih, jer su u dva meča protiv Ukrajinaca slavii 4:0 i odigrali 0:0, a u Bundesligi su briljirali tokom većeg dela prvenstva, pa je ovaj plasman u osminu finala LŠ došao kao kruna fenomenalne jeseni za tim Samija Hipije

Real Sosijedad – Bajer Leverkuzen 0:1 (0:0)
/Toprak 49/

REAL SOSIJEDAD (4-3-2-1): Zubikarai - Karlos Martinez, Anostegi, Gonzales (od 65. Gastanjaga), Hose Anhel - Bergara, Elustondo (od 62. Prijeto), Pardo – Agireče (od 80. Seferović), Grizman - Vela

BAJER LEVERKUZEN (4-3-3): Leno – Donati, Toprak, Spahić, Emre – Rolfes, Bender, Kastro – Hegelar (od 46. Kruze), Kisling (od 86. Derdijok), Son (od 90+1 Kor)

Bajer LeverkuzenDejvid MojesFil DžonsLiga šampionaOmer ToprakReal SosijedadŠahtjor Donjeck