""
""

GRUPA F: Desetkovani Milioneri namučili Napoli, Marselj poklonio pobedu Tobdžijama (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sre. 18.09.13. | 22:47

Igrači Dortmunda su bez pocrvenelog Jirgena Klopa i kapitena Romana Vajdenfelera uspeli da meč na San Paolu uvedu u neizvesnu završnicu, ali nisu imali snage za nešto više. Arsenal je posle dve velike greške domaćina stigao do zasluženog trijumfa

Napoli nije mogao ni da sanja težeg protivnika, ali ni bolji početak sezone u Ligi šampiona! Pobedom nad Dortmundom četa Rafe Beniteza krenula je u pohod na ušati trofej, a utisak je da su Napolitanci mogli da budu i ubedljiviji – 2:1. Istina, Jirgen Klop i Roman Vajdenfeler su crvenim kartonima pomogli ekipi sa San Paola da ubeleži prva tri boda, ali i pre njihovih isključenja Napolitanci su delovali nadmoćnije u odnosu na vicešampiona Evrope, koji je tek ponekad stidljivo napadao gol Pepea Reine.

Napoli je od samog starta vodio glavnu reč na terenu, bio konkretniji i napadao više. Naravno, u prvom planu bio je Gonzalo Iguain, koji je bio konstanta pretnja po gol Vajdenfelera. Vicešampion Serije A poveo je već u 29. minutu, a strelac je naravno bio popularni Pipita. Kamilo Zuniga uputio je jedan fenomenalan centaršut sa leve strane, Iguain se našao na pravom mestu u pravo vreme i glavom smestio loptu u mrežu za erupciju slavlja na San Paolu.

Ipak, ono što je obeležilo gol sjajnog Argentinca jeste reakcija Jirgena Klopa posle pogotka. Naime, trener Dortmunda bio je izuzetno besan zbog toga što sudija nije pustio Nevena Subotića, koji je zbog lakše povrede primio lekarsku pomoć, da se vrati ranije u igru, što je direktno uticalo na raspored odbrambenih igrača. A kada se reprezentativac Srbije vratio na teren, već je bilo kasno... Klop je prvo nasrnuo na četvrtog sudiju, a potom uputio i ironični aplauz ka Pedru Proensi, koji je samo izvadio crveni karton i džepa i poslao temperamentnog Nemca u svlačionicu.

Napoli je do finiša prvog poluvremena imao ogromnu priliku da stigne do uvećanja prednosti, a u šansi se našao Iguain. Međutim, između lopte i gola isprečio se Vajdenfeler, koji je izašao iz svog šesnaesterca i rukom sprečio da Napoli ponovo slavi. Zbog ove reakcije iskusni kapiten Milionera je zaradio direktan crveni karton, a umesto Jakuba Blaščikovskog u igru je ušao rezervni golman Mičel Langerak.

U drugom poluvremenu Napoli je nastavio opsadu gola. Iguain je u 59. minutu ponovo bio u dobroj prilici da postigne pogodak, ali nije bio precizan. A onda je usledila prava lepotica Lorenca Insinjea, koja je i definitivno rešila pitanje pobednika. Sjajni vezista izveo je fenomenalan slobodan udarac sa nekih 25 metara od gola, lopta je udarila u prečku i zatresla mrežu, za novu ogromnu radost navijača. Tom prilikom Langerak je udario glavom u stativu, ali je rezervni čuvar mreže ipak bio dobro.

Dortmund je najbolju priliku na utakmici propustio u 70. minutu, kada je Pjer-Emerik Obamejan sa nekih 25 metara pogodio prečku. Ipak, u 87. minutu preko Milioneri su preko Kamila Zunige uspeli da stignu do gola, koji je meč uveo u vrlo neizvesnih pet minuta. Međutim, domaćin je uspeo da izdrži sve nalete desetkovanih Nemaca i ubeleži zlata vrednu pobedu.

----------------------------------------------

NAPOLI – DORTMUND 2:1 (1:0)
/Iguain 29, Insinje 65 – Zuniga 87/

Napoli: Reina – Mađo, Britos, Raul Albiol, Zuniga – Behrami, Inler – Kaljehon, Hamšik (Mesto 92), Insinje (Mertens 73) – Iguain (Pandev 78)

Dortmund: Vajdenfeler – Šmelcer, Subotić, Humels (Obamejan 45), Groskrojc – Bender, Sahin – Blažčikovski (Langerak 45), Mhitarjan (Hofman 76), Rojs – Levandovski

--------------------------------------------

Na Velodromu gledali smo dva potpuno različita poluvremena u duelu Marselja i Arsenala. Prvo je bilo kao uspavanka, dok je drugo donelo tri gola i prva tri boda ekipe Arsena Vengera u novoj kampanji. Mrežu Olimpika načeo je Tio Volkot posle solidnog ubačaja Kierana Gibsa sa leve strane i katastrofalne greške Morela, dok je prednost uvećao Aron Ramzi u 83. minutu posle nove asistencije Gibsa.

Poraz je ublažio Žordan Aju u samom finišu utakmice, pogotkom sa bele tačke, za konačni rezultat 2:1.