""
""

GRUPE A, B I C: Bentekeova strela odvela Liverpul dalje! Direktan duel Fenera i Seltika za prolaz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.11.15. | 22:55

Redsi posle preokreta savladali Bordo na Enfildu, Ajaks u poslednjim trenucima protiv Seltika oživeo nade za plasman u narednu fazu

Posle Totenhema, i Liverpul je obezbedio plasman unokaut fazu Lige Evrope i nastavio da brani čast i bodove engleskog fudbala u direktnom okršaju sa Italijanima za status treće lige u Evropi. Redsi su na Enfildu savladali Bordo 2:1 posle preokreta i eliminisali ga iz daljeg takmičenja.

Francuzi su golom Savea koji je posle indirekta zakucao loptu pod prečku Liverpulovog gola. Izgledalo je da Klopov tim ulazi u probleme, ali već do kraja poluvremena su napravili preokret. Prvo je Sane skrivio penal koji je Džejms Milner pretvorio u gol, a potom je Benteke u nadoknadi prvog poluvremena zakucao strelu u mrežu Francuza koji do kraja meča nisu uspeli da se oporave i izgubili su svaku šansu plasman u šesnaestinu finala. Za drugo mesto će se boriti Sion i Rubin, a Švajcarci su u boljoj poziciji pošto dočekuju bezbrižni Liverpul.

U grupi A, Sletik je i definitivno otpao pošto je na svom terenu poraženo od Ajaksa 1:2, a samo mu pobeda davala nadu uoči poslednjeg kola. Kao i Ajaksu koji je uspeo da pomenutim trijumfom ostane u igri. Iako su Kelti poveli lepim golom Mekgregora u četvrto minutu, Milik je ubrzo uspeo da izjednači da bi Milikova zamena Černi u 88. minutu opravdao poverenje Franka De Bura i doneo preko potreban trijumf Kopljanicima. Ajaksu je sada potrebna pobeda u poslednjem kolu nad Fenerbahčeom u Istanbulu da bi prošao grupu.

Fener je u boljoj situaciji jer mu posle večerašnje pobede nad Moldeom u gostima odgovara i remi protiv četvrostrukog prvaka Evrope. Molde koji je još ranije obezbedio šesnaesetinu finala nije previše zapinjao protiv Turaka koji su slavili golovima Fernandaa i Tufana